01.10.2024 - Redakce

JUNIORKY V PRVNÍCH DVOU ZÁPASECH PŘEDVEDLY VELMI KVALITNÍ VÝKONY

První dva zápasy o uplynulém víkendu sice skončily prohrami, ale nově poskládaný tým předvedl, že s ním budou mít soupeři ze špičky tabulky těžkou práci. Jednalo se pro mnoho hráček ročníku 2009 o premiéru v celostátní soutěži. I přesto se "mladé pušky" ukázaly ve velmi dobrém světle. Zlepšení jejich hry bylo vidět už ze soboty na neděli. V dalších zápasech se tedy určitě máme na co těšit. Holky předvedly také velké odhodlání a fyzickou odolnost. Některé hrály v pátek extraligu žen proti Třinci, některé v sobotu dopoledne ligu dorostenek.

FBC Liberec - Tatran Střešovice 2:6 (1:1, 1:4, 0:1)
Počet střel: 22-26

V sobotním utkání měl tým juniorek k dispozici i hráčky, které stabilně nastupují za extraligový tým žen. Díky tomu náš tým disponoval třemi kvalitními útoky. Na druhé straně stál ale soupeř těžkého kalibru a jeden z hlavních adeptů na titul s mnoha juniorskými reprezentantkami - Tatran Střešovice. Utkání se hrálo v obrovském tempu a diváci byli svědky velmi kvalitního florbalu. V zápase byla k vidění spousta šancí na obou stranách. Na straně Tatranu ale jejich řešení probíhalo mnohem precizněji. Liberec ale rozhodně nehrál "zanďoura" a často velmi nebezpečně ohrožoval brankářku soupeře. Ta se právem stala nejlepší hráčkou na straně Tatranu.

V první třetině nejdříve ve 13. minutě hostující Kopčeková otevřela skóre, ale po "buldočím" průniku Kačky Jirsové snížila důrazným zakončením Vendy Řeřichová. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1. Tatran už věděl, že ho nečeká jednoduchý zápas. Druhá třetina se ale Tatranu střelecky podařila a dostal se až do vedení 1:4, když čtvrtou branku vstřelila v oslabení Fuchsová po nezvládnuté první části naší přesilovky. Do její druhé části ale místo zkušených kolegyň nastoupily "mladé pušky" a ukázaly, jak se přesilovka hraje. Krásnou střelou po několika rychlých přihrávkách snížila Míša Cidlinská. Tatranu se ve druhé třetině ještě podařilo zvýšit vedení na 2:5. Naše holky se v čele s Kájou Klubalovou snažily, ale Tatran velmi kvalitně bránil a naše střelkyně si vylámaly zuby na gólmance Bartošové. Zápas tak skončil prohrou s hlavou nahoře. Soupeř byl objektivně o kousek lepší.

FBC Liberec - FbŠ Bohemians 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)
Počet střel: 26-21

V neděli nastoupil tým našich juniorek bez 3 hráček, které hrály odpoledne extraligu žen - Káji Klubalové, Péti Škodové a Lucky Cidlinské. Navíc byl početně oslaben o několik dalších holek, které musely odjet na školní akce nebo dovolené. Oprávněně se tedy trenéři trošku obávali průběhu zápasu, zvláště když měla většina holek v nohách i sobotní turnaj dorostenek. Tým byl ale doplněn o několik holek z B týmu a i ty nám velmi pomohly. Z týmu žen nám pak byla i na neděli "zapůjčena" Kačka Jirsová, která zahrála velmi dobře a zkušeně. Obavy se ukázaly jako liché a naše holky odehrály skvělý zápas ve vysokém tempu. Soupeře neustále ohrožovaly kvalitní hrou dopředu a dokázaly si vytvořit spoustu šancí. Bohužel byla opět nejlepší hráčkou soupeřek brankářka.

První třetina začala velmi svižně a opět byl k vidění skvělý florbal s velkým nasazením. Napadání Bohemians dělalo zpočátku problémy obránkyním domácích a jeho výsledkem byl první vstřelený gól Fryčové po chybě v rozehrávce. Naše holky ale postupně nacházely klíč k odemknutí obrany klokanek a s přibývajícími minutami se zlepšovaly v útočné fázi. Bylo tak jen otázkou času, kdy bude skóre srovnané. O to se postarala Julča Nesměráková, když po dobré obranné práci Míši Cidlinské unikla po křídle a přesnou střelou propálila hostující brankářku Čapkovou. Střelecká převaha domácích skončila v první třetině stavem pouze 1:1.

Do druhé třetiny vlétl Liberec s velkým nadšením a výsledkem byl gól z brejku, kdy se Nesměráková podruhé trefila pohotově ze vzduchu. Zanedlouho pak "z ničeho" vstřelila gól po objetí branky hostující Bezoušková. Z další nenápadné střely pak dokonce poslala Pieczonková Bohemku do vedení 2:3. Liberec se s tím ale nesmířil a po individuální akci M. Cidlinské v útočném pásmu bylo opět srovnáno na 3:3.

Ve třetí třetině se čekalo až do její 13.minuty, kdo vstřelí gól a ujme se vedení. Bohužel to byly opět holky z Bohemians, které šťastnou střelou z dálky překlopily zápas na svou stranu. Hned v zápětí se jim totiž podařilo vstřelit další gól. Naše holky si opět vytvořily spoustu šancí, ale branka byla někdy opravdu zakletá. Na konečných 3:6 pak do prázdné branky při powerplay upravila skóre Faltová.