Rozhovory
26.11.2020 - Redakce

”Jako tým budeme dobře připraveni,” hlásí Jan Baudisch před Otrokovicemi

V posledních dvou zápasech, které se odehrály na začátku října musel navléknout kapitánskou pásku. Jak Jan Baudisch vnímal první tréninky a co očekává od sobotního duelu s Otrokovicemi?

Honzo, jak se cítíš před sobotním startem ligy?
Musím říci, že už se cítím celkem dobře. Návrat po té nemoci nebyl vůbec snadný, ale trénink po tréninku se to zlepšovalo. Hlavně se moc těším na zápasy!

Jaký byl pro tebe první trénovací týden? Jak jsi se připravoval v domácím režimu?
První tréninky byly hodně náročný, ale to asi nejen pro mě. Individuální tréninky jsem se snažil plnit, ale samozřejmě to není takové, jako chodit každý den na trénink s ostatními.

Kdo přišel z hráčů nejlépe připraven?
Nejlépe připraven? Samozřejmě, že já. (smích)

Pojďme k sobotnímu utkání v Otrokovicích. Jaký bude klíč k vítězství?
V Otrokovicích se nikdy nehraje snadno, takže musíme plnit pokyny a dát více gólů než soupeř.

Lze se vůbec na soupeře připravit vzhledem k delší odmlce? Pro oba týmy půjde o první duel.
Po tak dlouhé pauze není lehké se dostat do zápasového tempa. První třetina zápasu bude dle mého názoru hodně vyrovnaná a nervózní. Ale až nervozita z nerozehranosti opadne, tak věřím, že Otrokovice přejedeme a přivezeme 3 body.

Čím jsou vůbec Otrokovice specifické, jaké silné stránky budete v zápase muset eliminovat?
Na tuhle otázku se mi těžko odpovídá, jelikož jsem žádný zápas Otrokovic tuhle sezonu neviděl. Žádný zápas v Otrokovicích není snadný v týmu mají šikovné hráče, ale věřím, že to zvládneme.

Ještě před přestávkou jsi byl kapitánem v zápasech s Mladou Boleslaví a Tatranem. Jaký to byl pocit? Změnilo se pro tebe při zápase něco?
Byl jsem kapitánem snad poprvé ve své kariéře a že by se něco změnilo si nemyslím. Cítil jsem nějakou větší zodpovědnost, ale v hlavě jsem si to nepřipouštěl. Teď už rád zase kapitánskou pásku předám Matesovi (pozn. Matěj Klucho), který je náš jediný kapitán.

Jak nahlížíš na utkání bez diváků? V minulých měsících jsme to mohli vídat pouze v televizi, tentokrát jste si to vyzkoušeli na vlastní kůži. 
Je to velká škoda. Zápasy bez diváků jsou zvláštní, ale všichni musíme být rádi, že vůbec v nějakém režimu můžeme hrát.

Do konce ledna i s dohrávkami odehrajete 16 zápasů. Těšíš se na tento kolotoč? Půjde o hodně náročnou prověrku.
Bude to hodně náročné. Asi jsem nikdy nehrál tolik zápasů, za tak krátkou dobu. Já osobně budu muset koupit hodně pevné tejpy na moje kotníky, aby to vydržely. (smích) Ale jako tým budeme dobře připraveni a tuhle nálož zápasů zvládneme a posuneme se v tabulce výše.

Utkání Hu-Fa Panthers Otrokovice vs. FBC Liberec se odehraje v sobotu 28.11.2020. Zápas začíná v MSH Otrokovice v 17:00. Textový i online videopřenos bude možné sledovat zde. Do 8. kola Livesport Superligy zasáhne i Dominik Emlar, který do konce prosince posílí FBC Liberec.