Rozhovory
13.08.2023 - Redakce

Jakub Kopecký: Amerika? Ohromný zážitek. Pohár ukáže, jak na tom jsme.

Jakub Kopecký prožil téměř celý červenec v USA, kde spolu s týmem Florida Vikings usiloval o obhajobu poháru NAFL. Nyní se připravuje s celým elitním týmem na start vrcholové části Poháru Českého florbalu. Jak hodnotí celý projekt NAFL a je tým mužský tým připraven? Více v našem rozhovoru.

Kubo, jak s více než dvoutýdenní odstupem hodnotíš celý projekt NAFL?
Organizace turnaje byla na vysoké úrovni. Byl to teprve 2.ročník a už hodně věcí má NAFL opravdu podchycené. Na druhou stranu, pokud má tento projekt rozšířit florbal po USA, tak si nejsem jistý, zda je to úplně správná cesta. Když pominu finále, na které dorazily hráči vyřazených týmů, tak po většinu zápasů jsme hráli před prázdnou kulisou. Osobně bych se spíše zaměřil na mládež a zařazení florbalu na univerzity.

Splnilo tvé angažmá očekávání?
Určitě ano. Hlavní důvod byl skloubit dovolenou s florbalem, což se podařilo. Také nabrat sebevědomí a mentální pohodu do začátku nové sezóny.

Co tě na NAFL po sportoví stránce překvapilo?
Po sportovní stránce mě ohromně překvapilo vybavení a podmínky pro sportovce na univerzitách. V ČR můžeme pouze závidět. Dále pak lidé jako takoví. Většina z nich byli velmi přátelští.

Co tě tedy napadne, když řeknu USA?
Pro mě osobně ohromný zážitek. Člověk pozná zase trochu odlišný pohled na život, jinou kulturu. Jsou to zkušenosti a poznatky do dalšího průběhu života.

Dle výsledků jste celou ligu vyhráli celkem bez problémů. Bylo to tak?
Může se to tak zdát, ale začátky zápasů byly často vyrovnané. Naše velká výhoda byla v šířce kádru. Soupeřům ve 3. třetině často došla energie. Toho jsme využili a odskočili na větší brankový rozdíl.

Na závěr mi řekni, jací byli tví spoluhráči?
V týmu bylo zastoupení jak nejlepších hráčů na světě, tak i amatérů. Různých národností, američanů, švédů, finů a čechů. I přesto všechno jsme měli super partu. Společně jsme si dokázali užít volný čas, ale také se plně soustředit na průběh turnaje. Všichni jsme se navzájem respektovali a nezáleželo jestli jsi z SSL nebo nějaké nižší soutěže.

Pojďme k elitnímu týmu. V letních měsících proběhlo v týmu mnoho změn. Jak hodnotíš stav týmu před začátkem Poháru Českého florbalu?
Po fyzické stránce jsme více než dobře připraveni. Po florbalové a taktické se to ukáže až opravdu v těch ostrých zápasech. Oproti minulé sezóně jsme změnili rozestavení, na kterém celou letní přípravu pracujeme. Doufám, že to bude krok kupředu a budeme z toho těžit.

Jaké bude mít tým cíle do těch utkání?
Dle obsazení naší skupiny myslíme pouze na ovládnutí skupiny a postup z 1. místa do další fáze turnaje.

Krátce po konci základní skupiny vrcholové části už odehraje 1. kolo Livesport Superligy. Bude váš tým na úvodní zápas s SKV připraven?
Jednotlivé kroky které jsme si s trenéry určili abychom byli stoprocentně připraveni na začátek soutěže plníme dle plánu. Dost také napoví právě Pohár Českého Florbalu. Věřím ale, že cesta kterou jsme si určili bude ta správná a vstoupíme do začátku soutěže pravou nohou.

Preview vrcholové části Poháru Českého florbalu najdete zde: odkaz

"Dost také napoví právě Pohár Českého Florbalu. Věřím ale, že cesta kterou jsme si určili bude ta správná a vstoupíme do začátku soutěže pravou nohou."