Rozhovory
12.09.2018 - Redakce

Jakub Kopecký: Zápas jsme otočili jako celý tým

Tipsport Superliga začala pro FBC Liberec domácím zápasem proti rivalovi FBC Česká Lípa. Velkou záslahu na tříbodovém zisku měl Jakub Kopecký, který svými brankami překlopil vedení na stranu FBC Liberec.

Jaký byl pro FBC Liberec vstup do sezóny?

Vstup do sezony byl velice těžký, zápasy s Českou Lípou jsou vždy vyrovnané a rozhodne každý detail. Věřím, že výhra nám dodá sebevědomí do dalších zápasů.

Jsou utkání s Českou Lípou něčím výjimečná?

Určitě ano, s Lípou jsou zápasy vždy více vyhrocené než s každým jiným soupeřem. Vždy chodí více fanoušků a atmosféra v hale je mnohem lepší. Osobně se na tyto zápasy v sezóně těším nejvíce.

Co bys označil jako hlavní moment v utkání?

Rozhodně závěrečnou třetinu. Do té jsme vstoupili jako úplně jiný tým, s chutí a energií. Také jsme vlastně nebyli ani jednou za zápas vyloučeni, což se v našem případě moc často nestává. I to hrálo svoji roli.

Jaký je to pocit rozhodnout utkání? Sám jsi vstřelil dvě branky na konci utkání.

Florbal je kolektivní sport, zápas jsme otočili jako celý tým. Gól vždy potěší, mnohem víc když je rozhodující. Byl to ale jenom výsledek předvedené hry v poslední části hry, za kterou jsme si výhru opravdu zasloužili.

Sám hraješ ještě v Jaroměři, jak zvládáš stíhat dvě utkání za víkend?

Florbal je pro mě úplně všechno, proto mi nevadí, když strávím někdy více času na cestách než na hřišti. Samozřejmě bez mamky, která mi půjčuje pravidelně auto a bez klubu, který mi na cesty přispívá, bych tento režim nikdy nezvládal. Za což oběma moc děkuji.

O dalším víkendu hraje FBC Liberec s SKV a doma s Vítkovicemi, jak vidíš tyto zápasy?

Tento rok máme kvalitní a silnější tým než sezónu předchozí. Proto si myslím, že v sezóně můžeme hrát opravdu s každým. SKV je v Tipsport Superlize nováček, takže na nic jiného než na výhru nepomýšlíme. Vítkovice předchozí kolo vyhrály ve Znojmě až na nájezdy. Doufám, že i u nás nějaký bod nechají.

Třetí a čtvrté kolo proběhne ihned o nadcházejícím víkendu. V pátek se FBC Liberec představí na hřišti TJ Sokol Královské Vinohrady. V neděli vyběhnou Severočeši k domácímu utkání s 1. SC Tempish Vítkovice! 

14.9.2108 | 20:00 | TJ Sokol Královské Vinohrady
16.9.2018 | 18:00 | SH Dukla Liberec