18.03.2018 - Redakce

Je vyrovnáno! Ústí vyhrálo oba dramatické duely.

Druhý víkend v sérii play-down mezi FBC Liberec a Florbal Ústí patřil utkáním na palubovce sportovní haly Sluneta. Domácí celek Florbal Ústí v obou případech lépe zvládl koncovku duelu a po výhrách 6:5 a 5:4 vyrovnal stav série na 2:2.

Florbal Ústí vs. FBC Liberec 6:5 (1:2, 1:0, 4:3)

Do třetího utkání nastoupil domácí celek velmi ambiciózně. Výrazná podpora v zádech ústeckým svědčila a díky úvodnímu tlaku si vynutili vedení 1:0. Trefil se Kopecký. FBC Liberec se dostalo do zápasu díky dvoum povedeným akcím. První z hole Balatky přinesla vyrovnání. Krátce poté Veselý poslal liberecké do vedení.

Další branka přišla až v 25. minutě, kdy se po chybě Valeše prosadil domácí kapitán David Stummer. Ve druhé třetině dominovali především ústečtí, kteří svoji převahu nedokázali zúročit. Do třetí třetiny nastoupili Severočeši o poznání lépe. Brzo dokázali uzmout vedení zpět a dokonce se dostali do vedení 5:2. Když už to začínalo vypadat dobře, Florbal Ústí odstartoval velkolepý obrat. Když v čase 58:34 trefil domácí Kužel levý růžek branky bylo rozhodnuto.

Florbal Ústí vs. FBC Liberec 5:4 (0:1, 3:0, 2:3)

Do druhého utkání vstoupili lépe hostující, kdy se po střele od půlící čáry prosadil Jiří Strobach. Poté odstartovalo představení obou brankářů. Jak domácí Fibiger, tak hostující Vaníček předváděli famózní zákroky. Druhá třetina dopadla pro liberecké jako z hororu. Ze začátku třetiny vyrovnal Novák. Kolstrunk převrátil vedení na domácí stranu a z přesilové hry navýšil Esterka

Do závěrečné třetiny vstoupilo FBC aktivně. Na 2:3 snížil přesilovkou ranou Veselý. Krátce nato zvýšil Kopecký, který neuvěřitelně dorazil míček pod horní tyčku. Liberečtí v 54. minutě opět dokázali snížit. Po necelé minutě hry vrátil dvoubrankové vedení Esterka, který dorazil z bezprostřední blízkosti skákající míček. V závěrečné power-play se Liberci podařilo snížit až tři vteřiny před koncem.

Stav série je nyní vyrovnaný 2:2 a série se protáhne minimálně do čtvrtečního, šestého utkání. FBC Liberec pátý zápas odehraje v úterý v 19:00 na SH ZŠ Dobiášova.