Rozhovory
04.10.2022 - Redakce

”Jsem týmová hráčka. V Liberci se cítím skvěle,” říká posila Pabiánová

Dva tréninky a hned ostrý zápas. Klára Pabiánova na konci září přestoupila do celku Crazy girls FBC Liberec a hned se podílela vítěznou brankou na tříbodovém zisku s Panthers Praha. Jaké jsou její pocity? Více v našem rozhovoru.

Klárko, vítej u Crazy girls. Jaké jsou tvoje první dojmy?
První dojmy jsou za mě určitě výborné, ostatně jako vždy, když jsem v minulosti měla tu možnost nastupovat za Liberec na mládežnických turnajích.

Povedený zápas s Panthers Praha rozhodně pomohl, že?
Ano, povedený zápas rozhodně pomohl. Jsem ráda, že jsem mohla být u prvních bodů po návratu Liberce do Extraligy.

Jaký to byl zápas z tvého pohledu?
První dvě třetiny byly z naší strany velmi kvalitně odehrané, vytvářely jsme si spoustu šancí a soupeře přehrávaly. Tento výkon jsme bohužel ve třetí třetině neudržely a soupeř začal trestat naše chyby.

Ve třetí třetině začal soupeř trochu více napadat. Kdy jsi s týmem uvěřila, že dotáhnete zápas do vítězného konce?
Tomu, že zápas vyhrajeme, jsem věřila už od samého začátku a po dvou zmíněných povedených třetinách jsem si byla jistá, že tento zápas už neztratíme.

Jaká seš vůbec hráčka? Jak by ses popsala?
Myslím si, že jsem především týmová hráčka, pro kterou je týmový úspěch na prvním místě.

Pověz nám hlavní důvody tvého přesunu z Chodova do Liberce?
V průběhu léta jsme se na Chodově domluvili, že z rodinných důvodů nebudu tuto sezónu s florbalem pokračovat, pak se mi v polovině září ozval trenér Liberce Vojta Rondoš s nabídkou tady hrát. Jelikož se mi zde povedlo skloubit vrcholový florbal i studium na vysoké škole, tak jsem neváhala a nabídku a pro mě novou výzvu přijala.

Nebude pro tebe tento přesun lehce obtížný? V Chodově jste měly cíle nejvyšší. Nyní seš u Crazy girls - nováčka v Extralize žen.
Neřekla bych, že přesun byl obtížný. Šla jsem do prostředí, které už dobře znám. I přesto, že jsou Crazy girls nováčkem v Extralize žen, tak zde vidím velký potenciál.

"Myslím si, že jsem především týmová hráčka, pro kterou je týmový úspěch na prvním místě."

Komentář hlavního trenéra Vojtěcha Rondoše:
"S Pabčou se známe již z dávnějšího působení v FBC z mládežnických let. Věděli jsme, že její příchod v kabině rozpoutá jen pozitivní ohlasy. Herně má Pabi i přes svůj věk velké zkušenosti. Do hry přinese klid, stabilitu a důraz. Dále si slibujeme od Pabi kvalitní tvoření hry a podporu útoku, což hned v prvním utkání předvedla. Jsem rád, že se naše cesty opět střetly a těším se na spolupráci."