Mládež
14.08.2023 - Redakce

Julie Nesměráková: Zažít florbalový kemp bylo super!

Julča Nesměráková, hráčka starších žákyň si na začátku července prožila velmi zajímavou florbalovou zkušenost, když se několik dní účastnila Pixbo Star Camp 2023 ve Švédském Göteborgu. Jak si zahraniční zkušenost pochvaluje a jak se vypořádala s jazykovou bariérou? Více v našem rozhovoru.

Julčo ahoj, řekni mi na začátek. Jak se zrodila tvoje účast na zahraničním kempu?
Můj taťka přišel s tím, jestli nechci jet místo turnaje Prague Games do Švédska na Star Camp. Na turnaj jsme totiž neměli dostatek hráček, protože většina holek měla v tomto termínu jiné akce. Samozřejmě jsem ihned souhlasila, protože takovou šanci každý nedostane.

Když se blížil odjezd nebyla jsi trochu nervózní?
Ano byla, ale nervozitu přemohlo nadšení z toho, že mám možnost jet do Švédska a účastnit se Star Campu.

Byla jsi na kempu úplně sama nebo jsi zde měla nějakou českou oporu?
Na Camp jsem odjela s kamarádkou a spoluhráčkou z TULIPu Therkou Pekárkovou z České Lípy. Navíc tam byl ještě Radim ze Sparty.

Co ti na švédském kempu přišlo nejzajímavější?
Docela mě překvapilo, že hráčky a trenéři moc nedbali na protažení před i po tréninku. My jsme na to ovšem z klubu zvyklé. Proto jsme se s Therkou samy protahovaly a válcovaly. Válce tam skoro nikdo neměl, takže na nás někdy divně koukali.

Jak vůbec probíhala tvoje komunikace s trenéry/spoluhráčkami?
Rozhodně jsem rozšířila své schopnosti co se týče mluvení v anglickém jazyce. Čekala jsem ovšem, že místní hráči i trenéři, budou umět lépe anglicky. Vždycky jsme se ale nějak domluvili.

Co nejlepšího jsi zde zažila?
Nejhezčí moment byl, když nás s Therkou ze všech hráček vybrali a dostaly jsme “stipendium”. Příští rok tedy budeme mít kemp zdarma, dostaly jsme dres Pixba a navíc jsme měly možnost strávit na Czech Openu 2023 celý den s jejich ženským týmem.

A jaké to na Czech Openu s Pixbem bylo?
Před prvním zápasem na turnaji si nás od mamky převzali manažer Johan Good a Eliška Krupnová. Měly jsme možnost sledovat rozcvičku a být při zápase u střídačky. Po zápase jsme pak jely společně s týmem jejich ultra-luxusním autobusem do hotelu a s částí týmu jsme šly do restaurace na oběd. Po krátkém odpočinku nám Johan ukázal nějaká videa ze zápasu a ukázal nám například, jak hrají přesilovky. Ptal se nás, jak bychom řešily postavení hráčů při volných úderech apod. Po druhém zápase jsme se s holkami vyfotily a mohly si popovídat s Eliškou. Holky byly super. Celý den se u nás střídaly a povídaly si s námi.

Když se zpětně ohlédneš za celým pobytem, jak bys ho zhodnotila?
Tréninky mě moc bavily. Trenéři nám pak dokonce nabídli, že můžeme trénovat s Therkou i s kluky. Takže jsme si zatrénovaly i s Radimem ze Sparty. Jídlo bylo na kempu výborné a spaní ve ve škole dobře zařízené. Počasí nám ale bohužel moc dobře nevyšlo. Většinou jsme měly tréninky na hale Wallenstam, ke které to pěšky ze školy ale trochu trvalo, takže jsme párkrát zmokly. Kemp byl celkově fakt super. Už teď se moc těším na příští rok.