Mládež
05.03.2018 - Redakce

Junioři dvakrát porazili Chomutov a postupují!

Junioři FBC Liberec ovládli předkolo play off proti Florbal Chomutov a postupují dále vrchní polovinou pavouka play off. V osmifinále narazí na silného soupeře z první osmičky týmů Skupiny A. Soupeře se dozví v nadcházejícím týdnu.

1. zápas FBC Liberec vs. Florbal Chomutov 10:5

V prvním zápase s Chomutovem byla cítit velká nervozita, a to především na straně Liberce. Chomutovští se toho nebáli využít a skóre zápasu otevřeli už v první minutě. V jedenácté minutě pak přišlo srovnání z hole Adama Balatky, ale soupeř na to odpověděl o 6 minut později dvěma góly v rychlém sledu. Naštěstí pro Liberec přišel kontaktní gól na 2:3 těsně před odchodem do šaten a postaral se o něj opět Balatka.

V druhé části zápasu se skóre přelívalo ze strany na stranu. Nejprve šel Liberec do vedení po gólech Vítka Pospíšila a Davida Šklíby. Jenže nedlouho na to dokázal soupeř nejprve srovnat a poté i zvrátit skóre na svou stranu. Liberečtí to však nechtěli vzdát, a tak nejprve Jan Jaroš srovnal na 5:5 a poté domácí poslal do vedení Jakub Daníček.

Ve třetí třetině pak byl vidět hlavně Liberec, který si nechtěl nechat zápas vzít a Chomutov k ničemu nepouštěl. Ve 43. minutě vstřelil gól nejprve David Šklíba a poté Kuba Daníček. Deset minut před koncem poslal Liberec do čtyřbrankového vedení Balatka a byl to právě on, kdo v 59. minutě upravil skóre na konečných 10:5

2. zápas Florbal Chomutov vs. FBC Liberec 5:9 (0:6,1:2,4:1)

Do utkání proti Chomutovu vstoupil Liberec velmi dobře. Už v první minutě se trefil Pospíšil a o chvíli později se prosadil Šorm. Po uplynulých 7 minutách zápasu byl stav zápasu 0:4. Junioři FBC Liberec nepolevovali v tlaku a do konce první třetiny se dokázali ještě dvakrát prosadit.

V prostředním dějstvím hosté navázali na první třetinu. V 6. minutě se po samostatné akci prosadil podruhé Šorm. V 10. minutě byl vyloučen hráč Pěnička za sekání. To nebylo Liberci na škodu, jelikož v půlce oslabení dokázal vstřelit branku Jaroš. Chomutov se dokázal prosadit až ve 13. minutě díky špatnému střídaní Liberce a upravili tak stav na 1:8

Do třetí třetiny vstoupily hosté velmi vlažně. Kvůli častým ztrátám a vyloučením se dostával Chomutov do šancí, které dokázal proměnit. Ve druhé minutě domácí skórovali a upravili stav na 2:8. Jediný gol hostů ve třetí třetině dal v přesilové hře Adam Štěpán. Domácí celek se do konce zápasu dokázal prosadit ještě třikrát, ale to na obrat nestačilo a Liberec tak vyhrál zaslouženě 5:9.