11.02.2018 - Redakce

Junioři konečně získali body!

O víkendu měli junioři FBC Liberec na programu dva zápasy se soupeři, kteří se nachází ve spodní části tabulky. Po dvou odehraných zápasech junioři dokázali vyhrát alespoň jeden zápas.

FbC Hradec Králové vs. FBC Liberec 12:7

Do utkání proti Hradci Králové junioři vstoupili velice dobře. Hned v první minutě skóroval Adam Balatka a za necelé dvě minuty se prosadil Lukáš Lhota. V 8. minutě junioři z Hradce využili nedůraz před brankou a snížili na 1:2. Po necelých dvou minutách se prosadil Jakub Jaroš. Hradečtí odpověděli velmi rychle a skóre opět snížili na rozdíl jednoho gólů.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, kterým se podařilo dát 3 rychlé góly. Liberečtí odpověděli po čtyřech minutách nádhernou kombinací na jejímž konci byl Martin Čermák. Nedůraz v osobních soubojích stál juniory opět tři rychlé góly. Po pár vteřinách se Adamu Balatkovi podařilo snížit na rozdíl 3 gólů. Soupeř se nenechal zaskočit a opět zvýšil na rozdíl 4 branek a zanedlouho si pojistil vedení na 10:5 gólem pár sekund před koncem.

Třetí třetinu začali lépe domácí, kterým se podařilo zvýšit na 11:5, během minuty se podařilo Davidovi Šklíbovi využít zmatek před branou a míček dorazil do sítě domácích. Do konce periody padla na obouch stranách jedna branka a hosté si vyzkoušeli hru bez brankáře. Zápas skončil 12:7.

Bulldogs Brno vs. FBC Liberec 1:14

Do začátku zápasu vstoupili lépe hosté z Liberce, kteří v šesté minutě otevřeli skóre. Junioři FBC Liberec nepolevovali v tlaku a do třinácté minuty přidali tři branky. Bohužel po necelé minutě se nechal zbytečně vyloučit Blažek. Naštěstí toto vyloučení nemuselo liberecké mrzet, protože se během vlastního oslabení dokázal prosadit Balatka, který tak zkompletoval hattrick. Další Blažkův nevybíravý zákrok byl ohodnocen na dvě minuty. Tuto přesilovku již domácí dokázali využít a upravovali skóre na 1:5.

Do prostředního dějství vstoupili domácí s velkým nasazením, ale po dvou minutách se nechali vyloučit. Po šestnácti vteřinách následné přesilové hry rozhodčí nařídil trestné střílení, které hostující Čermák neproměnil. Neproměněný nájezd hosty nemusel mrzet, jelikož po minutě a půl skóroval Adam Balatka. Do konce třetiny se podařilo Balatkovi zkompletovat druhý hattrick, tedy šest vstřelených branek!

Třetí třetina začala útočným florbalem, po pěti minutách se trefil střelec Balatka. V následné přesilové hře hostů se opět prosadil Balatka. Bulldogs se s nepříznivým výsledkem nechtěli smířit, ale nedařilo se jim skórovat. Snahu domácích zcela zastavil gól Blažka, devátý a následný desátý gól skvěle hrajícího Balatky. Na konečný stav 1:14 upravil Martin Blecha gólem od půlící čáry.