Aktuální zprávy
20.02.2017 - Redakce

Junioři na domácí palubovce sbírají 6 bodů

V sobotu 18.2.2017 čekal liberecký juniorský tým zápasy na domácí palubovce. Soupeřem v prvním zápase byl FBC DDM Děčín, který mimo jiné vede bývalá opora mužského ,,áčka“ Zdeněk Vážný a v druhém utkání se představil tým z Lovosic.

FBC Liberec vs. 1.FBC DDM Děčín 11:3 (4:2, 5:0, 2:1)

První utkání na domácí půdě Liberec nastoupil velice odhodlaně utkání vyhrát. Během několika střídání se prosadila první lajna a to celkem třikrát a poslala černobílé do vedení. Bohužel tým polevil a výsledkem bylo stažení náskoku na 4:2. Ve druhé třetině se Liberec ponaučil ze svých chyb a hrál velmi koncentrovaně a kontroloval celou hru, přidal několik branek a zápas rozhodnul. Třetí perioda už bylo pro Liberecké třešničkou na dortu, když přidali ještě dvě branky a zápas si v poklidu pohlídali.

Branky: 4x Balatka, 3x Šklíba, 2x Pospíšil, 1x Štěpán, 1x Horáček.

ASK Lovosice vs. FBC Liberec 4:9 (2:2, 0:5, 2:2)

Do zápasu jsme šli s tím, že chceme suverénně vyhrát. Do první třetiny jsme po 18 vteřinách vstoupili golem. Poté jsme polevili a Lovosice to dorovnali. Celkově třetina nebyla až tak vydařená jak jsme si představovali, skončila 2:2. Do druhé části jsme vlétli a nasázeli jsme jim krásných 5 gólů. Do třetí třetiny jsme šli s náskokem. Ten jsme si také udrželi a přidali další 2 góly. Celkové skóre bylo 9:4. Musím podotknout nepříjemnou osobní obranu, kterou preferovali Lovosice, která byla pro nás velmi nepříjemná.

Góly: 4x Rais, 2x Balatka, 1x Šklíba, 1x Kučera, 1x Ballaty.

Komentář trenéra Ježka: ,,Obě utkání jsme měli ve svých rukou a prohrát bychom je mohli pouze ve svých hlavách. I přes drobné herní výpadky v obou zápasech jsme druhou třetinou rozhodli utkání. Oceňuji především zapojení dorostenců Krejčího, Klucha a pro nás již známého Kučeru. Udělali velmi dobrý dojem a bylo vidět, že v následujícím ročníku by jim přechod na vyšší soutěž neměl dělat problém.“