15.10.2018 - Redakce

Junioři potvrdili postup do vyšší výkonnostní skupiny

Junioři FBC Liberec zakončili rozřazovací část KB Ligy juniorů posledním dvojzápasem proti Black Angels a Florbal Ústí. Kluci oba zápasy vyhráli a potvrdili, že právem patří do vyšší výkonnostní skupiny.

FBC Liberec vs. Black Angels 11:7

První utkání bylo se velmi těžkým soupeřem, pro Liberec to je však celek, na který se mu daří. To samé platilo i v tomto utkání. Jak Black Angels, tak Liberci chyběli některé opory, to ale na kvalitě utkání určitě neubralo.

Do první třetiny jsme vstoupili trochu zaskočeni soupeřovou aktivitou již od hvizdu a hned po 13 ti sekundách jsme inkasovali. Brzy se však ukázalo, že celý tento zápas bude v obrovském tempu a hra se v něm ani na malou chvíli nezastaví. Dali jsme dvě pěkné branky téměř s půli hřiště, jedno nahození, které hezky tečoval před brankařem Wiener a gól do prázdné těsně před sirénou vsítil Pšenička. Soupeř pro změnu využil hezký brejk a pěknou kombinací využil přesilovou hru.

Druhá třetina začala pro Liberec trochu netradičně. Dvě vyloučení, v kterých místo strachování o obdrženou branku jsme nejen neinkasovali, ale v obou gól vstřelili. V půli zápasu jsme zároveň svou vlastní přesilovou hru po dvou přihrávkách z první sami proměnili. Třetinu už zakončili dvě slepené branky po jedné na každé straně.

V poslední části utkání jsme čekali stupňující se tlak, ten úvodní jsme však přečkali a krásnou brankou jsme zvyšovali už na 9:5, Za pár minut na to jsme i my vlastní přesilovku nevyužili a inkasovali z úniku soupeře. V následných minutách to, nevypadalo příliš vesele. Inkasovali jsme další branku a Lukáš Lhota se nechal vyloučit na 5 minut, naštěstí i soupeř dostal také trest na 2 minuty. Ve chvíli kdy odstartovala soupeřova přesilová hra tým BA špatně střídal a tak se síly na hřišti opět srovnali. Hra ve čtyřech nám celý zápas šla a 3 minuty před koncem jsme dali na 10:7 a o pár vteřin později na už konečných 11:7.

Komentář trenéra: "Z naší hry mám obrovskou radost a věřím, že se musela všem přihlížejícím líbit, i když více asi Libereckým příznivcům. Kluky můžu jen pochválit. Dnes šlapali jako tým a v utkání se dokázali prosadit všechny pětky. Byla to hotová pastva pro oko."

Florbal Ústí vs. FBC Liberec 6:7 pp.

Na druhé víkendové utkání jsme zajížděli k poměrně tradičnímu soupeři do Ústí nad Labem. A z předchozího dne jsme byli namlsáni tím, jak dobře dokážeme hrát.

Od první minuty bylo vidět, že tempo nebude kdo ví jaké a šancí rozhodně nebude tolik jako v předvečer sobotního klání. První branku jsme v 10 minutě dali po pěkné kombinaci do prázdné branky a hned za minutu trochu šťastný gól na 0:2. Soupeř nám dvakrát ukázal z brejku, že na hřišti rozhodně je, tyto šance však ještě dokázal zlikvidovat Volejník.

Druhé dějství bylo velmi podobné, hra ospalá a šance jen sporadicky. Branky jsme dali 2x z dorážky a 2x po pěkné výměně a když se už skóre zastavilo na 0:6, mysleli jsem si, že je po zápase. Šťastná branka po teči a samostatný únik těsně před koncem třetiny, nás ale pěkně zaskočil.

V poslední fázi utkání jsme vypadali jak na konci té předchozí. Opět šťastnou tečí soupeř přidal branku a následovalo hned vyloučení, které soupeř ještě neproměnil, ale z pokračujícího tlaku už ano. V tu chvíli jsme kupili jednu chybu za druhou a bylo jen otázkou času, kdy nám soupeř branky vstřelí. 6:6 se na světelné tabuli ukázalo přibližně 5 minut před koncem. Těsně před koncem utkání jsme dvakrát mohli výsledek strhnout na svoji stranu, ale domácí brankář se vyznamenal.

Do prodloužení jsme sestavili dvě trojice s tím, že ta první zkusí hru ve 4 bez brankáře. Kombinace se nám příliš nedařila, ale i tak se dokázal od mantinelu prosadit Trčka.

Komentář trenéra: "Toto utkání mělo dvě fáze a v každé hrál vždy jen jeden tým. I přesto jsem rád, že pokaženou třetí třetinu jsme dokázali hodit za hlavu a utkání ještě vyhrát. Celý týden hodnotím velmi pozitivně. Dařilo se nám střelecky, zakončovat přečíslení i ve hře 1:1. Trochu nám na konci došli síly, ale to se v tak náročném programu stát prostě může."