21.02.2019 - Redakce

Junioři přivezli z víkendového dvojzápasu bod

Z druhého tripu v sezóně, kterým byl dvojzápas Tatran Střešovice – Hattrick Brno, vytěžili junioři bod a zajistili si účast mezi nejlepšími osmi týmy juniorské nejvyšší soutěže. Vyhnou se tak úvodnímu předkolu, které budou hrát týmy umístěné od 9. místa směrem dolu.

FBC Liberec vs. Tatran Střešovice 9:10p (3:1,4:1,2:7)

Liberec měl netradičně dobrý vstup do zápasu a po první třetině zaslouženě vedl 3:1. Dobrý výkon pokračoval i ve druhém dějství, liberečtí opět přestříleli svého soupeře a odměnou jim bylo vysoké vedení 7:2. Úvod třetí části výrazně ovlivnilo naše oslabení 3 proti 5 po dvou hodně sporných vyloučeních, které bohužel dokázal Tatran dvakrát zúročit. Domácí viditelně ožili a zamkli liberecké na jejich polovině, k tomu navíc začali umazávat svou ztrátu ve skóre. Po ukončení základní hrací doby pak svítilo na ukazateli shodně 9:9, na řadu tak přišlo prodloužení. V něm zkoušely oba týmy při zisku míčku hru bez brankáře. Po dvou našich slibných šancích bohužel skóroval Tatran a bral tak ze zápasu o bod navíc.

Komentář trenéra Petra Saláta: „Tyto zápasy se soupeři jako je Tatran hraji, nebo trénuji nesmírně rád. Pořád se něco děje. V zápasech je spousta šancí a hráči jsou schopni se něco naučit. 40-45 minut jsme hráli velmi dobře. Dvě vyloučení ze začátku 3. třetiny nás dostala trochu dolu, ale jinak můžu kluky jen pochválit.“

FBC Liberec vs. Hattrick Brno 4:8 (1:3,2:1,1:4)

Celý zápas výrazně poznamenal hodně vlažný vstup Liberce do zápasu, když naši hráči jen sledovali brněnské hráče v pohybu. V čase 4:51 tak svítilo na tabuli skóre 3:0 pro domácí. Od té chvíle došlo k výraznému zlepšení a Hattricku jsme byli vyrovnaným sokem. Povedená z naší strany byla hlavně druhá třetina, bohužel jsme řadu šancí promarnili. Do třetí třetiny se tak šlo při skóre 3:4 z našeho pohledu. V ní jsme bohužel usnadnili domácím situaci zbytečnými individuálními chybami, které Hattrick dokázal potrestat.

Komentář trenéra Vladimíra Trčky: „Naše úvodní tragická pětiminutovka a zbytečné individuální chyby zápas domácím výrazně usnadnily. Jinak pro náš mladý tým pochvala, hodně získaných míčků aktivním presinkem.“