11.09.2018 - Redakce

Junioři získali o prvním víkendu 4 body

V úvodním víkendu KB ligy juniorů čekal na Liberecké dvojzápas s Plzeňskými celky, v sobotu s FBŠ SLAVIÍ Plzeň, v neděli na ně čekalo odhodlanější FBC Plzeň.

FBC Liberec vs. FBŠ SLAVIA Plzeň 8:2

Před první zápasem by se nervozita na straně Liberce dala krájet. Většina hráčů, mladých nováčků v týmu, se těšila na první souboj v nové sezóně, ale zkušenější borci měli jisté obavy. Nicméně všechny starosti vymizeli s úvodním hvizdem. Hned v čase 3:25 se ukázalo, kdo bude pánem dnešního zápasu, když si duo Čermák - Trčka pohrálo s obránci soupeře a druhý jmenovaný uklidil balonek pohodlně do prázdné branky a vyslal domácí do vedeni. Během dalších pár minut bylo k vidění zoufalé snažení Plzně získat balonek, který se držel stále jen na florbalkách domácích, ale pět minut po prvním gólu se Plzeň skutečně k míčku dostala. Ovšem Krejčí byl proti tomu, aby Slavia kombinovala, vystihl úmysl obránce, vybojoval balon a tvrdou ranou pod horní tyč zvýšil náskok domácích na dva góly. Do konce třetiny se již nic nestalo a do šaten se tak šlo za stavu 2:0.

Jen co druhá třetina začala, musel Dolák tahat míček z brány znovu. První lajně stačilo jen 23 vteřin k tomu, aby předvedla fantazii na hřišti a vyšachovala totálně obránce soupeře. Stránský pak už neměl problém ťuknout balonek do odkryté klece. Liberec odskočil na 3:0. Až do třicáté minuty to bylo jako hra kočky s myši, kdy Liberečtí představovali kočku a jejich oponenti z Plzně myš, ale poté se seběhlo více události najednou. Nejdříve si Sloup vstřelil vlastní gól v čase 29:02, ale minutu a půl na to, byl vyloučen Jaroš za blokování hole a hostím stačili pouhé 4 vteřiny, aby početní výhodu využili a snížili na 4:1. Jenže první lajna domácích byla stále při chuti a předváděla divákům, že ač jsou všichni věkově dorostenci, budou hlavní útočnou silou celku zpod Ještědu a dokázali to tak, že v čase 32:38 uklízel Pšenička do volné brány lehce a zvyšoval na 5:1. Za tohoto stavu třetina skončila.

Třetí třetina začala stejně, jako ta druhá. 28 vteřin po začátku se opět ukázala první lajna a konkrétně Stránský zvyšoval na 6:1. Dvě a půl minuty na to Sichinger nahodil balonek na Krále, balonek letěl pomaleji, než trenky do koše, ale bohužel propadl a skončil až v brance, Plzeň podruhé skórovala. V čase 44:36 se Sucharda rozhodl ukázat, že i ve třetí lajně se najdou schopní hráči… Vzal si balonek na své polovině hřiště, udělal si z obránců kužely a do horního rohu branky skóroval svůj první gól v juniorské lize. Minutu na to nasadil Stránský jesličky hostujícímu brankáři a upravil skóre na finálních 8:2. Liberec si pohodlně došel pro tři body.

FBC Plzeň vs. FBC Liberec 6:5 po sn.

Druhý zápas začal velmi slibně, když se ve čtvrté minutě Bartoš prosadil, když jedoruč trefil backhandem ze vzduchu a otevřel skóre zápasu. Poté se hrála dlouho přetahovaná o střední pásmo, ze které z ničeho nic vyběhl v čase 15:32 Nový, předložil Benešovi a ten z první vystřelil a srovnal na 1:1. Minutu na to našel Šorm na středu volného Matušů a ten vrátil hostím vedení. Do šaten se šlo za stavu 1:2 z pohledu Plzně.

Do druhé třetiny vstoupil lépe Liberec, když celé tři minuty nepustil Plzeňské k míčku, což se domácím nelíbilo a vedlo ke zvýšené agresivitě, která vyústila ve dvouminutový trest a přesilovku pro hosty. V čase 24:09 se ovšem naskytla příležitost v podobě nájezdu, který s přehledem využil Čermák a zvýšil na 1:3. Minutu na to se však prosadil domácí Šebek a opět stáhl na rozdíl jediného gólu. Poté to vypadalo opět na přetahovanou, kdy se oba týmy snažili dostat na kobylku tomu druhému. V této hře byli úspěšní Liberečtí, když 40 vteřin před koncem první lajna ukázala, že si ráda hraje a byl to konkrétně Trčka před kterým zívala prázdná branka, čehož jmenovaný spielmachr nepohrdl a ustanovil tak skóre po druhé třetině na 2:4.

Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí, kdy již minutu a půl po začátku dostali možnost trestného střílení. Volejník však Malého vystihl a výborným zákrokem podržel svůj tým. Poté se hrálo nahoru dolů a dlouho to vypadalo, že si střelci vystříleli všechen svůj střelný prach, ne však Čermák, který v čase 49:14 vymetl horní růžek Eretovi branky a vypadalo to, že to bude Liberec, kdo odveze body, ale Plzeň se zvedla a povstala jako bájný fénix z popela a již minutu po obdržené brance se prosadil Horažďovský a snížil na 3:5. Po další minutě Stelzer snížil na 4:5 a Liberec byl v problémech. Klid mu mohl přinést Čermák během dalšího nájezdu. Ereta povodil a měl před sebou zdánlivě lehkou práci, ovšem přestřelil. A dvacet vteřin na to byla pohroma dokonána, Malý prostřelil vše, co mu stálo v cestě a srovnal na 5:5. A za tohoto stavu se šlo i do prodloužení.

V prodloužení hraném 3 na 3 se šance střídali na obou stranách, ovšem gól nepadl, vítěze tak museli rozhodnout samostatné nájezdy. Za Plzeňské se prosadili dva střelci, zatímco za Liberecké jen Trčka a bylo po zápase. Bod navíc nakonec zůstal ve městě piva, v Plzni.

Další utkání odehrají hned o následujícím víkendu, kdy se doma 15.9.2018 v 19:00 na hale ZŠ Dobiášova střetnou s Florbal Chomutov.