28.11.2017 - Redakce

Junioři získali s pražskými celky bod

Liberečtí junioři mají za sebou další porci zápasů. V sobotu se střetli proti Black Angels. V neděli přivítali nejlepší celek ČR mistrovský Tatran Střešovice. Z obou zápasů kluci vytěžili 1 bod za prohru v prodloužení.

Black Angels vs. FBC Liberec 8:7 pp. (3:2,3:3,1:2,1:0)

Hra začala z naší strany ve velmi vlažném tempu. Hned v 5. minutě byl vyloučen Adam Štěpán za nedovolené vrážení. Tím jsme nastartovali agresivitu hráčů ze strany Black Angels a i oni pykali dvouminutovým trestem. Na začátku 7. minuty se nám podařilo vstřelit gól, o který se zasadil Martin Blecha, pro kterého tato branka byla v juniorech premiérová. Ihned na to se prosadil Adam Balatka a skóre bylo 2:0 pro FBC Liberec. Do konce periody si domácí celek Black Angels vytvořil tlak. Ten dokázali proměnit v tři vsítěné branky. Po první části bylo skóre zápasu 3:2.

Druhou část zápasu junioři nezačali úplně nejlépe. Hned pár vteřin od začátku utkání jsme dostali branku a v tomto duchu „Blaci“ pokračovali i nadále, na slepené branky se FBC Liberec nepodařilo najít odpověď a stav byl 6:2 pro domácí. Po 32. minutě se Severočeši dostali do tempa a podařilo se jim snížit na 6:5.

Začátek třetí části se juniorům povedl. Vyrovnání přišlo hned zkraje třetiny. Hra byla velmi rychlá a pohledná. V přesilové hře, kterou jsme zužitkovali, FBC Liberec přehouplo misky vah na svoji stranu a po delší době vedlo. Black Angels tři minuty před koncem dokázal vyrovnat na 7:7 a muselo se jít do prodloužení. To netrvalo dlouho. Po 50 sekundách si bod navíc vystřelil domácí celek a na FBC Liberec zbyl pouze jeden bod.

FBC Liberec vs. PSN Tatran Střešovice 4:20 (0:3,0:5,3:12)

Liberec nevstoupil do první třetiny vůbec špatně. Veškeré střely, které šly na libereckou bránu dokázali liberečtí, buď zblokovat nebo zasáhl dobře chytající Hladík. První branka pražského celku přišla až v čase 5:57, kterou zaznamenal Havlas. Minutu na to přidal další branku Pixa. V 11. minutě už Liberec prohrával 0:3. S tímto stavem Severočeši nedokázali mnoho udělat a po první třetině byl stav o tři branky

Do druhé třetiny Liberec vstoupil v oslabení, neboť došlo k vyloučení za pozdní příchod na hrací plochu. Toto oslabení střešovičtí dokázali využít a navýšili skóre na 0:4. Brankový příděl nadále pokračoval. A v polovině zápasu byl stav už 0:6. Ve 34. minutě se ukázal Kuba Jaroš hezkým gólem po přihrávce Martina Čermáka. Netrvalo to ani 2 minuty a Tatran si opět dodal sebevědomí gólem na 1:7, aby toho nebylo málo pátou branku v třetině si hostující celek pojistil vedení na 8:1.

Třetí třetina byla gólovou přehlídkou střešovického celku. Sérii pražských gólů započal v 5. minutě Pixa. Do poloviny 6. minuty už bylo skóre 1:11 ve prospěch Tatranu. V 7. minutě se podruhé trefil aktivně hrající Kuba Jaroš. Minutu poté se gólově prosadil Ondra Šorm, který snížil skóre na 3:11. To nejhorší však liberecký celek teprve čekalo. Tatran se nenechal ukolébat a potvrdil, jak výborný tým je. Od 50. minuty dokázal i za cenu přesilovek vstřelit celkem 9 branek. Pomyslný hřebíček do rakve zatloukl v čase 59:59 Filip Langer a ukončil tak tatranskou exhibici na stavu 4:20.