12.02.2017 - Redakce

Junioři znovu stoprocentní

V sobotu 11.2. vyrazili liberečtí junioři na předem „nečekaný“ zápas do Ústí nad Labem. Toto utkání bylo náhradou za dřívější zrušený turnaj, kdy pořádající tým z Ústí nad Labem ze zdravotních důvodů nebyl schopen turnaj odpořádat. V sobotu jsme odehráli pouze jeden ze dvou neuskutečněných zápasů, a to s týmem z České Lípy.

FBC Liberec – FBC Česká Lípa 11:3

Do Ústí jsme na tento jediný zápas vyrazili pouze s 10 hráči, což pro nás byla neobvyklá situace. Avšak cíl byl pořád stejný a jasný – 3 body. Od začátku byla znát liberecká převaha, která byla trochu podlomená nepřesnou koncovkou. I díky mnoha velkým příležitostem, které z libereckých hokejek končily buď mimo bránu, nebo na výborně chytajícím českolipském brankáři, se jako první do vedení dostal tým z České Lípy, a to až v 8. minutě hry. Liberci se ale ještě do konce první části hry podařilo vyrovnat zásluhou Adama Štěpána, který vyslal dělovku téměř z poloviny hřiště, která i díky teči obránce propadla za záda brankáře.

Druhá třetina už byla gólově mnohem zajímavější a pro Liberec přínosnější. Naši junioři totiž dokázali vstřelit čtyři branky, které padli v rozmezí čtyř minut. Nejprve se v čase 5:17 trefil Jakub Rais. O minutu později Adam Balatka neuspěl se svojí bekhendovou kličkou při nařízeném trestném střílení, což ho ale nemuselo mrzet, protože z následné přesilové hry se liberečtí trefili tak trochu šťastně z hole Lukáše Kořínka, který o minutu později přidal další gól – znovu v přesilovce. Následně přesně zamířil ostrostřelec David Šklíba a Liberec tak vedl už 5:1. Těsně před koncem druhé části ale českolipský Knespl upravil na 2:5 z pohledu Lípy.

Třetí část – gólově nejúspěšnější – započala z liberecké strany tak, jak skončila předchozí – gólem Davida Šklíby. Následně přišla velice zajímavá pasáž hry – v čase 4:14 přišlo neproměněné trestné střílení i na druhé straně, když Tomáš Janota vychytal českolipského Knespla. Poté ale liberečtí junioři ukázali, že nejen přesilovka je jejich silnou zbraní, trefili se totiž 3x v oslabení. Při vyloučení Tomáše Leksy se trefil Adam Balatka, David Šklíba poté z trestné lavice sledoval góly svých spoluhráčů Kořínka a Pospíšila, který upravil skóre už na 9:2. Do konce zápasu se ještě trefil obránce Jan Blecha a hattrick dovršil také David Šklíba. Liberec tedy porazil Českou Lípu nakonec 11:3 a odvezl si z Ústí „povinné“ 3 body do tabulky, navýšil tak svůj náskok na 1. místě.

Komentář trenéra Svobody: „Dnešní zápas by se dal označit pár slovy: školení z produktivity a zkouška trpělivosti. Jsem rád, že i když se nám nedařilo dlouho dát gól, tak jsme pokračovali dál v naší hře a nakonec potvrdili naši převahu i gólově.“