24.10.2017 - Redakce

Juniorky a starší žákyně na venkovních utkáních

V sobotu 21.10 se početná výprava libereckých žákyň vypravila do Turnova. Na úvod nás čekaly soupeřky, ale jinak kamarádky z domácího TJ Turnov. O den později sehrály svoje zápasy i juniorky v Lovosicích, kde je čekaly týmy České Lípy a Roudnici nad Labem

Starší žákyně

FBC Liberec vs. TJ Turnov 2:9

Na první pohled krutý výsledek byl nováčkovskou daní. Pro čtyři holky to byl vůbec první „mimoškolní“ zápas a pro další tři první ve starších žákyních. Holky bojovaly, ale bez chybek se to neobešlo. Mohli jsme výsledek korigovat stažením hry na dvě lajny, ale neudělali jsme to. Věříme, že nováčci nabité zkušenosti zužitkují v dalších zápasech.

FBC Liberec vs. FBC Česká Lípa  7:4

S Lípou se nám povedl hned první poločas, odskočili jsme na rozdíl 4 branek. Soupeřky se sice v druhém poločase zlepšily a povedlo se jím pár kombinací, ale celkový výsledek to již mnoho neovlivnilo.

FBC Liberec vs. Vopice SFbK Frýdlant 7:4

Vopice nás v prvním poločase překvapily aktivní hrou a napadáním už od naší rozehrávky. Dlouho s námi držely krok a tak se nám podařilo rozhodnout až v samotném závěru. Pro nás jsou Vopice příjemným překvapením letošní sezóny a jsme tak rádi, že rozmnožily rodinu dívčích týmů na Liberecku.

Oba vítězné zápasy odchytala pěkně Terka Holcová. Gólově se prosadily naše stálé opory, ale také premiérově ve starších žákyních Terka Vladařová, Aneta Voříšková a Verča Šmídková.

Sestava:

Abrtová Aneta, Hnízdová Míša,Holcová Terka, Horáčková Síma,Jandová Anička, Jelínková Lenka,Lenfeldová Markéta, Šmídková Veronika, Veselská Lea, Vladařová Terka a Voříšková Aneta

Junioriky

FBC Liberec vs. FBC Šluknovsko-Česká Lípa 2:3

Vítězná bule, posunutí doprava, Rondošová přihrává po mantinelu dopředu, Valešová pohotově střílí a gól. Rychlá, krásná akce. Pořadatelé nestihli ani pustit časomíru. Bohužel pak nastalo naše střelecké trápení. A co hůř, ve druhé třetině přišly i chybky v obraně. Soupeřky vyrovnaly a hned vzápětí jsme hrály oslabení, které soupeřky v samém konci využily a šly do vedení. V závěru třetiny jsme ještě vyrovnaly zásluhou Valešové. Soupeřkám se podařilo vsítit vítězný gól na začátku třetí třetiny. Přes náš velký tlak, nevyužitou přesilovku a tutové šance v závěru, se na výsledku již nic nezměnilo. Na střely jsme vysoko vyhrály, ale skóre měly lepší soupeřky.

FBC Liberec vs. BK REAL Roudnice 5:4

Ještě rychlejší gól než v prvním zápase. Již po 7 sekundách hry skórovala Rondošová. Pak ale zase začalo naše střelecké trápení. Soupeřky se posupně dostávaly do hry a umně využívaly našich chyb. Ze zablokovaných střel chodily do protiútoků a do konce první třetiny otočily skóre na 1:3.

Druhá třetina se nám vydařila. Konečně jsme zužitkovaly převahu na hřišti a góly Ljachové, Lajžnerové a 2x Valešové, jsme skóre otočily v náš prospěch. Ve třetí třetině jsme střelecky opět vyhořely, ale na výsledek to již vliv nemělo.

Hodnocení:

"Oba zápasy jsme měli převahu, mnohem více střel na bránu a nepočítaně i těch „nad“. Nervozita?Nesoustředěnost? Nebo malá herní praxe na začátku sezóny? Také na náš vkus hodně nepřesností a nedodržování pokynů. Jistě, v 7 hráčkách do pole, byla obě utkání fyzicky hodně náročná. Určitě máme na víc a předvedeme to z dva týdny na domácí půdě."