24.09.2018 - Redakce

Juniorky body z Ostravy nepřivezly

Náročný víkend čekal juniorky FBC Liberec. V sobotu se střetly s ostravským FBC. V neděli je čekal soupeř z Vítkovic.

FBC Ostrava vs. FBC Liberec, 10:5

První třetinu se hrál útočný florbal bohatý na góly a na chyby. Liberec začal aktivněji, ale z prvního gólu se radovala Ostrava. Vzápětí otočila skóre dvěmi góly Nováková. Soupeřky si bohužel brzo vzaly vedení zpět. Valešová vystihla špatnou rozehrávku a vyrovnala na 3:3, ale konec třetiny patřil ostravankám, které ji vyhrály 5:3.

Druhou třetinu jsme začaly přesilovkou. Unáhlená střela a rychlý protiútok soupeřek ovšem přinesl gól do naši sítě. Nevzdaly jsme to a zamkly jsme soupeřky na jejich polovině. Naše střely, ale končily obvykle mimo brankovou konstrukci. Náš nápor přerušil útočný faul Abrtové a přesilovka ostravských. Přesilovku jsme odbránily výborně a také nám se podařilo skórovat v oslabení. Lenfeldová snižovala na 6:4. Pokračovaly jsme v tlaku, ale radovaly se opět soupeřky, když těžkou přihrávku usměrnila do naši sítě Maroszová. Na konci třetiny jsme inkasovaly ještě jednou a do šaten jsme šly za stavu 8:4.

Ani za tohoto stavu jsme nic nevzdávaly a povedlo se nám snížit Valešovou. Hra šla nahoru dolu, ale ostravanky si už výhru pohlídaly a zarovnaly na konečných 10:5.

Hra byla vyrovnanější než ukazuje konečný výsledek, což potvrzuje i bilance střel 23:22. O výsledku rozhodla produktivní dvojice ostravanek, Maroszová a Středulová, a více chyb v obraně na naší straně.

Hodnocení trenéra: "Zápas jsme si zkomplikovali našimi hrubými chybami v obraně, když jsme inkasovali většinu gólů z předbrankového prostoru, kde jsme absolutně bez důrazu a necháváme soupeřky dělat si co chtějí. Na tom musíme důrazně zapracovat. Ze zápasu nás muže těšit jen fakt, že dokážeme soupeře uvést pod dlouhodobý tlak a vypracovat si mnoho golových situací. Musíme , ale myslet na obranu, jelikož s 10-ti obdrženými brankami se jen těžko dá vyhrát."

1.SC Tempish Vítkovice vs. FBC Liberec, 8:7

Vítkovice otevřely skóre již v první minutě a byly aktivnější až do osmé minuty, kdy ukázal zoubky i Liberec. Veselská vyrovnala střelou od mantinelu. Hra se vyrovnala, ale góly dávaly Vítkovice. Do šaten jsme šly za stavu 3:1.

Začátek druhé třetiny naopak vyšel lépe Liberci, snižovala Valešová. Vítkovice ale následně odskočily dvěma góly. Navíc další přidaly ve vlastním oslabení. V téže přesilovce jsme se nakonec prosadily i my a snížily Novákovou. Konec třetiny patřil opět Vítkovicím, Matináková zvýšila již na 7:3 a nic nezměnila už ani Rondošová, když nepromněnila trestné střílení.

Třetí třetina ukázala, že fe florbale je stále o co hrát a věřit v dobrý výsledek se musí až do konce. Nejprve snížila Rondošová a hned vzápětí se trefila Hroudová. Převahu Liberce nachvilku přetnula Kubečková, jejíž gól se nakonec ukázal vítězným. Nabídnutou přesilovku Liberec sice nevyužil, ale vzápětí dvěmi góly zdramatizovala zápas Lenfeldová. Stav 8:7 se bohužel už v posledních třech minutách nepovedlo zvrátit.

Zhodnocení trenéra: "Do zápasu jsme šli až s příliš velkým respektem, který trval dvě třetiny a začít hrát až za stavu 7:3 se soupeřem jako jsou Vítkovice je sebevražda. V zápase nás opět srážel nedůraz na vlastním brankovišti a jistá herní nedozrálost, kdy opět inkasujeme v početní výhodě. Až toto zlepšíme věřím, že budeme pro tými jako Vítkovice minimálně vyrovnaným týmem. Doufám, že dozrajeme co nejdříve. Určitě vyzdvyhuji 3. třetinu a práci celého týmu, kdy každý dělal co měl, bohužel obrat jsme již nestihli."