Mládež
15.10.2019 - Redakce

Juniorky proti brněnským týmům vítězně

Juniorkám se o uplynulém víkendu dařilo. Proti brněnským týmům předvedli výkony, díky který získaly plný počet bodů. Hodnocení trenérů i průběh zápasu naleznete v článku.

FBC Liberec vs. K1 Florbal Židenice 5:2

Juniorky vlétly do zápasu po hlavě a již po devíti sekundách šly do vedení. Bystrou přihrávku Valešové umístila do šibenice Lefeldová. Liberecké juniorky pokračovaly v tlaku, který vyústil v desáté minutě gólem Novákové. Židenicím se podařilo snížit v patnácté minutě. Od tohoto okamžiku se bohužel na florbalky domácích přenesla nervozita a i hra pozbyla krásy. V dramatické koncovce třetiny sice přesnou střelou zvýšila Veselská na 3:1, ale hned vzápětí Židenice snížily.
Ve druhé třetině pokračovalo herní trápení domácích. Lehká převaha k dalším gólům dlouho nevedla. Navíc jsme soupeřkám nabídly možnost vyrovnat, ale trestné střílení zlikvidovala Dlouhá. Následný tlak Liberce přinesl vlastní branku Židenic a zvýšení na 4:2. A jelikož jsme pohrdly i přesilovkou, odcházely jsme za tohoto skóre i do šatny.
Ani ve třetí části se obraz hry nezměnil. My jsme sice hrály více na míčku, ale trápící se Brňanky se nám dlouho nedařilo překonat. Až v závěru uzavřela skóre na 5:2 Rondošová. "Výhra sice těší, ale laksní přístup ke hře trenéry vůbec nepotěšil," zhodnotil zápas Vojta Rondoš.

FBC Liberec vs. Bulldogs Brno 10:8

Hned v neděli nás čekal další zápas. Museli jsme oželet kvarteto starších juniorek, které si odskočily zahrát Extraligu žen. A tak tým doplnily dorostenky. Naštěstí máme letos širokou a kvalitní základnu, která nám umožňuje tyto situace zvládat. Svoji premiéru si v brance odbyla Danča Dvořáková a v útoku Anička Luftová, Anuka Sugardorj a Bára Hartigová.

Skóre zápasu otevřely sice Buldočky, ale naše juniorky rychle otočily. Po gólech Markéty Lenfeldové, Bereniky Vrzalové a Lei Veselské jsme šly do vedení 3:1. Druhá půlka třetiny se nám, ale vůbec nevydařila. Naše polevení Buldočky s buldočí bojovností trestaly a třemi góly otočily zápas ve svůj prospěch.

O přestávce bylo v šatně dost dusno, nálada pod psa, ale vyštěkaly jsme se z toho a do druhé třetiny vlétl jiný tým. Brňanky zažily v Liberci peklo a kanonádu, z které jsme vykřesaly šest branek. Premiérově se v první lize juniorek trefila Anička Jandová a Bára Hartigová, další branky přidaly zkušené Eliška Vrzalová, Maky Lenfeldová a 2x Kaja Nováková.

O druhé přestávce byla v šatně o poznání lepší atmosféra, ale opět se ukázalo, že samo to nejde. Buldočky to nevzdaly a Kristýna Černá třemi brankami snížila na rozdíl dvou branek. Našim hráčkám viditelně docházely fyzické síly a tak přišel vhod timeout. Úlevu v napjaté koncovce přinesl gól Bereniky Vrzalové. Soupeřky sice vzápětí ještě snížily, ale na obrat v zápase už jim to nestačilo.

"Opět se ukázalo, že je to hlavně o našich hlavách. Krásné akce a výbornou hru střídáme s mdlými pasážemi. Pokud se s tímto vyrovnáme, můžeme směle konkurovat nejlepším týmům v lize. Jsme rádi, že jsme se po tomto víkendu posunuli do horní půlky tabulky. Snad nám to pomůže podržet pozitivní nastavení a předvádět stabilně výborné výkony.", zhodnotil zápasy trenér Petr Novák.