26.09.2023 - Redakce

Juniorky se v neděli rozstřílely a zapsaly první body do tabulky.

Nejvyšší liga juniorek má odehrané již čtyři ligová kola. Naše hráčky těžký start z počátku nezachytily a po třech odehraných kolech si nepřipsaly ani bod. Vše se ale zlomilo v neděli, kdy si vysokou výhrou spravily chuť a třinácti brankami si připsaly první vysokou výhru v soutěži.

Odehrané zápasy: 1. kolo, GC Systém Bulldogs Brno vs. FBC Liberec 7:4

V prvním kole nás čekal velice těžký soupeř a to domácí “Bulldočky“ z Brna, kde jsme bohužel padli. Prohra nás velice mrzí, musíme ale sportovně přiznat, že domácí celek byl o píď lepší a zaslouženě vyhrál. Nic na tom nezměnil fakt, že naše hráčky bojovaly až do samého konce. O to více nás těšilo, že domácí trenéři uznali poklonu našim hráčkám. Bohužel v sestavě, ve které jsme byli nuceni do Brna odjet, se nám nepodařilo zápas strhnout na naši stranu.

Samotné utkání mělo spád, tempo, i nasazení. Hra byla nahoru dolů, kdy domácí celek v polovině první třetiny už vedl o dvě branky. Nic méně, ještě do konce první třetiny jsme zápas otočili a vedli v poměru 2:3. Škoda, že se nám ve druhé třetině nepovedlo proměnit nějakou z našich šancí. Po dvou třetinách bylo skóre 4:3 pro domácí. Ve třetí třetině, si již domácí hráčky pohlídaly samotný zápas, drama nepřipustily a my si tak připsaly první ligovou prohru. Suma sumárum, zápas nahoru dolů, veliké drama, mrzí nás neproměněné šance.

2. kolo, K1 Florbal Židenice vs. FBC Liberec 6:3

Tato prohra nás velice mrzí, v podstatě jedna třetina nás stála celé utkání. V zápase si jako trenér troufnu říci, že jsme byli lepší celek. Měli jsme více ze hry a snažili jsme se hrát naši nátlakovou hru, což se nám dařilo. Bohužel, pár individuálních chyb, neproměňování a nepochopitelný výpadek ve druhé třetině, kterou jsme 5:0 prohráli, zapříčinilo to, že i po druhém utkání jsme nebodovali.

Prohru vidím ve více faktorech, předchozí těžké utkání nás stálo moc sil. Také nám úplně nevyhovovala hra domácích, která byla založena na tuhé obraně a rychlých protiútocích. A již zmiňovaný výpadek ve druhé třetině.

3. kolo, FBC Liberec vs. BLACK ANGELS 3:4

Domácí utkání se odehrálo za pěkné domácí kulisy. Zřejmě nervozita po dvou venkovních prohrách udělala svou. Zpočátku jsme působili nervózně a opět individuální chyby zapříčinily, že jsme v polovině zápasu prohrávali již 0:3. Pořád jsme si ale říkali, že je to o trpělivosti a naší první brance. Což se nám povedlo a náhle jsme byli zpátky ve hře.

Byl jsem pyšný, jak hráčky hrály na doraz svých sil a na hraně možností. Bohužel, naše první branka přišla pozdě a těžko se nám vracelo do zápasu. Přesto si troufnu říci, kdyby se hrálo déle, tak jsme zápas otočili. Na “kdyby“ se ale nehraje. A my tak po velice vyrovnané utkání o jeden gól na soupeře nestačili.

4. kolo, FBC Liberec vs. ACMA Sparta Praha UNYP 13:5

Před zápasem jsme si říkali, že dnes již chceme a musíme bodovat. Že předvádíme pěknou hru, ale je třeba to ještě i výsledkově potvrdit. Přesto jsme do zápasu vstoupili opět trochu nervózně. A dokonce jsme soupeřky v začátku pustili do vedení 1:2. Přesto jsme žádné drama nepřipustili. A ještě v první třetině přidali další čtyři branky. Od té doby jsme jasně dominovali a s chutí si zastříleli. Jsme rádi, že o branky se postaraly všechny lajny. Dokonce jsme si i dovolili udělat pár změn v sestavě, které nám ukázali i jiné varianty. Moc nás těší, že pár hráček dalo své první branky! Za vysokou výhru jsme rádi a už netrpělivě čekáme další zápasy.

Následující zápasy: sobota 30. 9. 16:00 1. SC TEMPISH Vítkovice vs. FBC Liberec, neděle 1. 10. 14:00 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava vs. FBC Liberec.