01.10.2019 - Redakce

Juniorky sehrály parádní zápasy v Ostravě

Juniorky měly na začátek soutěže nejvyšší ligy ten nejtěžší možný los. Na úvod sehrály dva těžké zápasy v Praze proti loňským finalistkám. Těsné prohry s Chodovem a Tigers sice mrzely, ale herně to nebylo vůbec špatné a tak jsme se těšily na další zápasy. I druhý hrací víkend nás vyslal na venkovní hřiště a to až do daleké Ostravy.

1.SC Tempish Vítkovice vs. FBC Liberec 6:5

Vítkovice s pěti reprezentantkami v sestavě se zdály být tvrdým oříškem. Nakonec to ale nebyl vůbec marný boj a vlastně rozhodlo jen naše nižší sebevědomí v určitých fázích zápasu. Velká škoda.

První třetina nabídla otevřený a atraktivní florbal. Vedení se sice ujaly Vítkovice ve čtvrté minutě, ale hned vzápětí jsme dokázali odpovědět a vyrovnat Eliškou Vrzalovou. Šance na další góly byly na obou stranách, ale do šaten se šlo za nerozhodného výsledku. Ve druhé třetině bylo skóre dlouho vyrovnané. Ve 34-té minutě jsme neproměnili velkou šanci, následně nevyužily brejkovou situaci ani domácí, leč ze závaru před naši brankou vytěžili trestné střílení. Dominika Buczek nekompromisně proměnila a my jsme si v následujících dvou minutkách vybrali slabší chvilky a darovali jsme soupeřkám další dvě branky.

Třetí třetina začala velkým libereckým náporem. I my jsme dostali výhodu trestného střílení, ale Nováková těsně minula. Vzápětí jsme se dostali soupeřky opět pod tlak a výsledkem byla pětiminutová přesilovka. Přesilovku jsme rozehráli slušně, ale pak jsme si ji narušili trošku zbytečným vyloučením. Přesto jsme dokázaly snížit díky Markétě Lenfeldové. Další gól padl až po vypršení trestu. Na rozdíl jedné branky snížila Kristýna Rondošová. Následně Vítkovice opět faulovali a my jsme dostali příležitost k vyrovnání. Nejenže jsme ji nevyužili, ale ještě jsme inkasovali v oslabení. Když vzápětí domácí zvýšili na 6:3, zdálo se být rozhodnuté. Proti, ale byla Kája Nováková, která dvěma brankami vykřesala naději. Závěr jsme zkusili v šesti, ale zazmatkovali jsme a o šanci vyrovnat jsme se vlastně připravili sami.

FBC ČPP Ostrava vs. FBC Liberec 2:7

Velká převaha libereckých juniorek již od začátku. Kája Hisemová si dala první "juniorský" gólík a vzápětí využila přesilovku Kristýna Rondošová. Karolína Nováková zvyšovala z brejku a domácí stihly ještě snížit překvapivou ale přesnou střelou Středulové. Ve druhé třetině využila přesilovku Berenika Vrzalová. Ostrava sice snížila, ale Liberec hned kontroloval hru dalším premiérovým gólíkem tentokrát Petry Mullerové.

Třetí třetina přinesla hned dvě liberecké přesilovky, v kterých jsme si sice pěkně zastřílely, ale Ostrava je ubránila. Následně párkrát cinkla tyčka za ostravskou gólmankou, ale přeci jsme se ještě dočkaly. Skóre završily nejprve Nováková a vzápětí Eliška Vrzalová. Ostrava ještě měla těsně před koncem možnost trestného střílení, ale v liberecké brace se blýskla Kačka Dlouhá.

Hodnocení trenéra: Stále bojujeme se sestavou. Marodka nás drtí, ale přesto jsme odehrály se špičkovými soupeři kvalitní utkání. Jsme rádi za první body, ale hlavně nás těší jak se nám posouvají nováčci. Nikola, Kája, Petra a v předchozích zápasech Anička mile překvapily nás a asi i sebe. Doufáme, že v dalších zápasech se nám stabilizuje sestava a věříme i ve výraznější posun v tabulce v následujících domácích zápasech.

Sestava Liberce: Kateřina Dlouhá, Krystýny Rondošová, Kateřina Novotná, Markéta Lenfeldová, Karolína Nováková, Aneta Abrtová, Eliška a Berenika Vrzalovi, Petra Mullerová, Karolína Hisemová, Nicol Červenková a nehrající Markéta Valešová.