Mládež
16.01.2023 - Redakce

Juniorky stříbrné na Gothia Cupu!

Hrdost! V nejprestižnější dívčí kategorii na nedávnou skončeném turnaji Gothia Cup ve švédském Gothenborgu prohrály liberecké juniorky pouze jednou, ve finále. Jejich mladší kolegyně v kategorii G13 přidaly na klubový účet bronzové medaile.

Pro všechny mladé hráče je tento turnaj srdeční záležitostí a přináší zážitky na celý život. Hrát v Gothenborgu finále je velmi silný emocionální zážitek, který předčí snad jen finále mistrovství světa. Cesta sem je dlouhá, roky dřiny a stovky tréninků. Slzy, pot a spousta modřin od míčků. Tým a dobrá parta, protože florbal je sport, kde dobře fungující a vyvážený tým je nejvíc. Při této příležitosti musím zmínit i dobře fungující spolupráci FBC Liberec a TJ Turnov napříč všemi dívčími kategoriemi. Chemie party "Yellow Lightnings" funguje, což dokazuje výbornými výsledky i v nejvyšší české lize juniorek a nyní i v konfrontaci s evropskými velkokluby.
Juniorky byly nalosovány do skupiny A, kterou bez ztráty bodu vyhrály. V prvním zápase porazily méně známý švédský tým Bjarreds IBK 5:0. Ve druhé zápase je čekala mnohem náročnější zkouška, domácí "lišky", Pixbo Wallenstam IBF. K velkému překvapení si výtečně poradily i s tímto věhlasným soupeřem a porazily je 3:1. Druhý hrací den pokračovaly ve skvělé hře a porazily i další švédský klub Hollviken IBF 6:0 a na závěr i východočeský výběr IBF Last Chance 2:1.

Jasné vítězství ve skupině posunulo naše juniorky přímo do semifinále, kde je čekala další švédská výzva, juniorky FBC Kalmarsund. Asi nejhezčí zápas turnaje a přesvědčivé vítězství 3:0, které ovšem stálo spoustu sil.

Nedělní finále se hrálo v krásném komplexu Partille Arény. Našimi soupeřkami byly v Čechách ne příliš známé, ale výborné juniorky ze švédského klubu Landvetter IBF. Chybička v jedenácté minutě dala výhodu jednobrankového vedení našim soupeřkám. Dlouhé minuty se pak hrál vyrovnaný zápas s mnoha šancemi na obou stranách. Zápas se již lámal do koncovky a stále se nám nedařilo vsítit gól. V nervózní koncovce pak už trochu chyběly i síly. Prohra 1:4 byla vzhledem k průběhu zápasu tvrdá. Stříbro ale nemůžeme brát jako zklamání. V cestě nám stály tři špičkové švédské kluby. Vedoucí celek švédské Juniorallsvenskan DJ18 jsme porazily, nad naše síly byl nakonec momentálně ten druhý. Tentokrát chyběl jen malinký kousek na úplný vrchol. Klobouček. Jsme na vás hrdí.
Sestava: gólmanky: Julie Marková, Anna Wienerová, hráčky: Karolína Klubalová, Petra Škodová, Kateřina Jirsová, Lucie Cidlinská, Veronika Šmídková, Nicol Červenková, Markéta Šorfová, Karolína Hisemová, Klára Pavlů, Amálie Mlčochová, Valentýna Kopecká, Agáta Kučerová a kapitánka Tereza Holcová.
Trenéři: Ondřej Navrátil a Miloš Cidlinský