01.10.2018 - Redakce

Juniorky těsně podlehly Mladé Boleslavi

Nejvyšší soutěž juniorek pokračovala o prodlouženém víkendu jedním zápasem. Juniorky FBC Liberec se v derby utkaly s rivalem z Mladé Boleslavi. Těsné utkání nakonec skončilo úspěšně pro soupeře, který vyhrál 8:7.

FBC Liberec vs. Florbalová akademie MB 7:8

Zápas jsme začali s odhodláním a byly jsme mnohem aktivnější a více na míčku než soupeřky. Bohužel jsme se nevyvarovaly individuálních chyb, které soupeřky s vysokou úspěšností trestaly. A to hned dvakrát v páté minutě první třetiny. V desáté minutě snižovala Valešová dorážkou z velkého brankoviště, ale hned vzápětí jsme znovu inkasovaly. Ve dvanácté minutě snižovala Nováková, když pohotově zužitkovala křížnou přihrávku z rohu. Boleslav si dvoubrankové vedení vzala nazpět hned vzápětí, když individuální akci po levé straně zakončila přesně Vacardová. Na konci třetiny přidala Boleslav ještě pátý gól z rychlého protiútoku.

Do druhé třetiny jsme nastoupily s vůlí co nejdříve vyrovnat skóre. Nejprve snižovala Nováková a vzápětí utekla obraně Valešová, když zužitkovala pohotový výhoz gólmanky Hánové. Boleslav se po většinou bránila a občas zahrozila z rychlého protiútoku. Jeden z nich proměnily ve čtrnácté minutě.

Třetí třetina měla podobný scénář jako ta druhá. Aktivnější Liberec vyrovnal dvěma rychlými góly. Nejprve se trefila Valešová a vzápětí zužitkovala kros přesnou střelou Rondošová. Bylo vyrovnáno. Liberec měl převahu, ale góly nepřicházely. Ve čtrnácté minutě jsme hrály oslabení, když byla vyloučena Abrtová. Úspěšně jsme ho ubránily a pokračovaly v tlaku. Bohužel přišla další chybka a tři minutky před koncem šla Boleslav opět do vedení a o další minutu později přidala ještě jednu branku. Liberec to ještě zkusil v šesti, ale stihl už jen snížit střelou Lenfeldové.

Hodnocení trenéra:

"Holky zápas odmakaly a soupeřky po většinu zápasu přehrávaly, o čemž svědčí i poměr střel 49:21. Boleslav se úporně bránila a těžila z občasných protiútoků, které zakončovala s vysokou účinností. Potřebujeme dělat méně individuálních chyb a pak přijdou i body. Máme na čem pracovat. Děkujeme divákům za podporu."