Mládež
15.01.2019 - Redakce

Juniorky vezou z Brna tři body

Juniorky FBC Liberec mají za sebou další dvě utkání nejvyšší florbalové ligy juniorek. 12. a 13.1. čekaly na náš tým dva celky z Brna. V utkáních jsme byly holky úspěšné z 50% a proto přivezly do Liberce tři body.

K1 Florbal Židenice vs. FBC Liberec 5:7

Od samého začátku zápasu byly naše hráčky aktivnější. Neuběhla ani první půlminutka a už cinkla tyčka na brněnské brance. V šesté minutce se Valešová s Lenfeldovou pohrály s domácí obranou a Valešová otevřela skóre zápasu. Následovalo několik dalších pěkných šancí a přesně v půlce první třetiny jsme přidaly další gól. Přihrávku Rondošové sklepla bekhendem do branky Nováková. Ikdyž jsme měly převahu a řadu dalších šancí, dvě minutky před pauzou se dočkali i Židenice. Na středu se dostala k balónku Filipová a svůj únik i šťastně zakončila.

I ve druhé třetině pokračoval nápor libereckých hráček. Nejprve jsme, ale musely skousnout vyrovnávající branku Filipové, když pohotově zblízka dorazila. Zbytek třetiny už ovládl jednoznačně Liberec.Nejprve se prosadila Valešová, poté Veselská pomohla do sítě střele Lenfelodvé a vzápětí trefila růžek branky z půlky Hanzelínová. Liberec měl hru pod kontrolou a na hřišti dominoval, zdálo se, že je rozhodnuto.

Třetí třetinu jsme zahájily hrou v oslabení, které jsme s přehledem odbránily. Následného přerušení hry a laxnějšího střídání využila domácí Filiová a snížila. Následující minutka byla z naší strany hororová. V rychlém sledu se trefují domácí Rybničková a posléze i Hnátková. A bylo srovnáno.Tempo zápasu vygradovalo. Domácí ucítily šanci, ale my jsme v Brně body nechtěly nechat. Vytvářely jsme si více šancí než domácí a zaslouženě jsme se opět ujaly vedení po dorážce Valešové. Čas začal domácím rychle utíkat, ale do žádné větší šance se již nedostaly. Domácí to zkusily ještě v šesti v poli, ale nebylo jim to již nic platné. Naopak prázdné branky využila Lenfeldová a pečetila výhru Liberce.

Bulldogs Brno vs. FBC Liberec 6:4

Oba týmy nastoupily do zápasu s velkým odhodláním. Na obou stranách byly k vidění pěkné šance. První branku vsítila brněnská Šípková v deváté minutě. Liberec vzápětí odpověděl a srovnal stav. Valešová našla na zadní tyči Rondošovou. Hra byla vyrovnaná, liberecké hráčky se dostávaly častěji ke střelbě, ale gólově byly úspěšnější bulldočky. Postupně uspěly Stará, Bačová a Herzánová. Šňůru domácích utnula až v šestnácté minutě Nováková. A Liberec přidává ještě jeden gól těsně před přestávkou, když střelu Novákové usměrnila za záda golmanky Lenfeldová.

V pěkné atmosféře v druhé třetině kraloval Liberec a zaslouženě i vyrovnal. Po krosu Valešové trefila Nováková horní růžek branky. Bulldočky se z tlaku oklepaly až ke konci druhé třetiny a několikrát zahrozily, ale gól nedaly.

Do závěrečné třetiny se šlo tedy za vyrovnaného stavu. Bulldogs si vytvořily několik pěkných šancí a berou si vedení zpět góly Bačové a Halaštové. Liberec přidává na tempu, střelecky je aktivnější, ale výborně chytající Šplíchalovou se již překonat nepodařilo a to ani v závěru při hře v šesti.

Hodnocení trenéra:

"Po většinu obou zápasů jsme hráli pěkný florbal. Hráčky plnily pokyny trenérů, dobrý pohyb, komunikace i důraz. Bohužel nedokážeme udržet koncentrovaný výkon celý zápas. Krátkodobé výpadky se těžce dohánějí a pak se stává, že na body již nedosáhneme."