11.09.2018 - Redakce

Juniorky získaly v nejvyšší soutěži premiérové body!

Juniorky FBC Liberec se po roční pauze opět ukázaly v nejvyšší juniorské soutěži. V úvodu potkaly pražské soupeřky z Tigers a Bohemians. Po vítězném utkání s FbŠ Bohemians si holky připsaly první body do tabulky!

FBC Liberec vs. Ivanti Tigers Jižní Město 1:6

V sobotu se na ZŠ Dobiášova odehrálo první kolo 1. ligy juniorek mezi týmy FBC Liberec a Ivanti Tigers Jižní Město. Ze začátku utkání vše naznačovalo k tomu, že by se mohlo jednat o velmi vyrovnané utkaní. První třetina z liberecké strany přinesla mnoho zblokovaných střel a ukázala skvěle chytající domácí gólmanku. Skóre utkání otevřela Nováková, když vystřelila nad nohu Papouškové, ale bohužel vzápětí holky z pražských Tigers vyrovnaly a tak se po první třetině šlo do šaten za vyrovnaného stavu 1:1

Ve druhé třetině bylo vidět mnoho chyb z liberecké strany, neproměňování útočných šancí a velké váhání v obraně, i přes všechnu snahu holky prohrály tuto třetinu o tři góly.

Ve třetí třetině jako by domácí holky ztratily chuť hrát a to se také ukázalo na změně skóre, které se navýšilo na rozdíl pěti gólů. Posledních 10 minut bylo vidět, že by holky z Liberce chtěly vstřelit gól, začaly napadat a hrát více do těla, ale bohužel to již žádný gól nepřineslo, a proto konečné skóre zůstalo 1:6.

FBC Liberec vs. FBŠ Bohemians 9:7

Náš druhý zápas v sezóně, na kterou jsme se tak dlouho těšily. Do zápasu jsme šly s vědomím,že předchozí večer nevyšel herně ani výsledkově podle našich představ, a tak jsme do hry chtěly dát o to víc. Začaly jsme s větším klidem jak v hlavách, tak na hokejkách, s větší chutí i mnohem větším odhodláním. Nechtěly jsme nic uspěchat, takže po naší vyhrané buly byl začátek pomalejší a trpělivější - o což nám šlo. Měly jsme hodně střel, ale zatím žádná nevyšla. V 5. minutě padl 1. gól zápasu, naneštěstí do naší branky, tento gól nás narozdíl od včerejších nijak nerozhodil, protože jsme věděly, že skóre v prospěch soupeře dlouho nenecháme. Dalších 5 minut se hrálo více méně na půlce soupeře, ale naše chyby přinesly hráčkám Bohemians několik šancí, které se nám ale podařilo ubránit a odčinit naše chyby. Šance jsme měly ale i my, několik vypíchnutých balónů od Valešové i Plichtové, několik kombinací beků s podhroty, ale gól nám nemohl padnout, až do 11. minuty, kdy Valešová vypíchla rozehrávku bekům a golmance hostů nedala šanci. Radost nám ale nevydržela dlouho a po půl minutě Bohemka opět zvyšuje na 1:2. My nic neponechaly náhodě a po necelé minutě Nováková opět dorovnává. Stav 2:2 opět nevydržel dlouho a Klokanky ve 14. minutě odskočily o gól. Spíše se hrálo na půlce hostů, vytvářely jsme si pěkné šance, ale gól se vstřelit nepodařilo. Až v 17. minutě při standardce z rohu Bohemians, kdy Rondošová s Valešovou odtáhly protihráčky, Lenfeldová nahrála na Veselskou do středu a ta zakončila k tyči. Do konce třetiny zbývaly necelé 3 minuty a my chtěly do šatny odejít s vedením a tak jsme si stále vytvářely krásné šance a zodpovědně bránily, což se nám vyplatilo a minutu a půl před koncem Lenfeldová našla osamocenou Valešovou, ta z první poslala pod padající golmanku Bohemians, poprvé za zápas jsme se dostaly do vedení. Poslední půl minutu jsme ale podcenily a bylo opět vyrovnáno a tak jsme do šatny odcházely za stavu 4:4.

Do druhé třetiny jsme vešli s jasným cílem - hrát pořád pěkný florbal, jako první třetinu, vytvářet si pořád pěkné šance a vytvořit si gólový náskok. Hned ze začátku jsme si vytvořili hodně šancí, hru jsme udržovaly na půlce Bohemians, střely hostů jsme blokovaly a nedaly jsme jim šanci. V této třetině jsme měly nejvíce šancí z celého zápasu, také ta třetina byla nejtěžší, žádný balon jsme soupeřkám nechtěly dát zadarmo, ani tak ony nám a tak bylo hodně tvrdých soubojů u mantinelů i před bránou, o což jsme se snažily - hrát tvrdě a s důrazem, takže po této stránce můžeme být plně spokojeny. Celých 12 minut z druhé třetiny nepadl žádný gól, ale šancí bylo hodně. Ve 13. minutě jsme si zkusily i hru ve 4 po tom, co Abrtová byla vyloučena za nedovolené vrážení. První dva attacky Bohemky jsme ubránily a šly jsme míček udržet na jejich polovině, což se později ukázalo jako velmi dobrý nápad, když 45 vteřin před koncem oslabení Valešová po nahrávce od Lenfeldové šla do úniku a golmance opět nedala sebemenší šanci. 5 vteřin po konci oslabení padl další gól, Valešová šla sama na golmanku, Abrtová ji šla z trestné rovnou na pomoc, dostala míček a zakončovala do prázdné. A tak byl stav utkání 6:4. Tvrdá hra z obou stran pokračovala v plném počtu. Nikdo nechtěl nic ponechat náhodě, my nechtěly ztratit dobrý náskok, hostující hráčky chtěly ztrátu za každou cenu dohnat. V 18. minutě se k tomu přiblížily, když ze standardky střelou po zemi snížíly na 6:5. Nás to ale nepoložilo a hrály jsme dál. Ke konci třetiny bylo ještě pár šancí na obou stranách, ale nic nebylo využito.

Poslední třetina začala v úplně stejném tempu, jako skončila ta předchozí - rychlá hra v tempu, důraz a chuť vyhrát. Prvních 6 minut se hra přelévala ze strany na stranu, ale více aktivní jsme byly my, což se nám vyplatilo a na 7:5 zvýšila Nováková. Dále jsme hrály s větším klidem a větší jistotou. Bohemce se krátil čas na vyrovnání, a tak stále víc a víc napadala, v 8. minutě vstřelila gól na 7:6. Na balónku byly více hráčky Bohemians, ale my jsme skvěle bránily a blokovaly velké množství střel. Ve 12. minutě obránkyně hostů opět zaváhaly a Valešová trestá přesnou střelou. Dočkaly jsme se také početní výhody, přesilovka se nám povedla, měly jsme hodně střel, ale gól se nám vstřelit nepodařilo. Bohemka stále napadala, ale nám se dlouhou dobu dařilo skvěle bránit. Až při chybě v útočném pásmu utekla pražská hráčka a nekompromisně zakončila pod víko. Hostující byly blíže vyrovnání a tak šly ihned do 6ti, což jsme zodpovědně ubránily a minutu před koncem jsme si ze standardky ještě ujistily naši výhru, když Lenfeldová zvýšila na finální stav 9:7. Ke konci utkání se už nestalo nic zajímavého a tak jsme si z utkání odnesly tvrdě vydřené 3 body.