Mládež
31.10.2022 - Redakce

KOMBINOVANÝ TÝM DOROSTENEK OPĚT UKÁZAL SÍLU

Dorostenky v sobotu zavítaly na turnaj do Litvínova, kde ukázaly během 2 zápasů výrazné zlepšení. Potvrdily správnost myšlenky na kooperaci FBC Liberec a TJ Turnov, která každou další akcí získává na robustnosti a dodává optimismus nám všem, kteří florbal děláme. Hlavní myšlenkou je vytvořit skupinu holek, která bude konkurovat silným týmům z Prahy a zabrání odchodům holek v nesmyslně nízkém věku do hlavního města.

Díky této spolupráci tvořilo tým celkem 15+2 hráček, které sbíraly zkušenosti a učily se jak obranný systém, tak způsoby rozehrávky. Několik z nich pak absolvovalo své první zápasy za dorostenky a pár z nich dokázalo vstřelit první góly v této kategorii. Gratulujeme holky.

FBC Liberec - Florbal Chomutov 4:4

Hned v prvním zápase jsme nastoupili proti silnějšímu týmu z dvojice soupeřů, se kterými jsme se na turnaji setkali. Holky z Chomutova byly výborně technicky vybavené a zvláště v situacích 1 na 1 působily velmi sebejistě. Na naší straně se maličko testovalo se sestavou, která rozhodně není ustálená. To s sebou logicky nese spoustu nepřesností na hřišti. Co se týče obrany, pro spoustu holek byl systém 2-2-1 a jeho principy nové a často nám tak dělalo problém zabránit protihráčkám, aby se dostaly do středu hřiště, odkud byly opravdu nebezpečné. Pomalinku jsme se ale zlepšovali. Bohužel nám v zápase příliš nešla kombinační hra a rozehrávka a proto docházelo často k individuálním akcím, které nepřinášely tolik úspěchů. Holky z Chomutova totiž nehrály nijak naivně a byly schopné v soubojích i přitvrdit. Vzhledem k nevyužitým velkým šancím v poslední minutě tak zápas skončil spravedlivou remízou.

FBC Liberec - SK BIVOJKY LITVÍNOV 11:2

Do druhého zápasu náš tým naskočil s pozměněnou sestavou, která se i během druhého zápasu maličko obměnila. Holky z Litvínova začaly opravdu odvážně a na začátku zápasu měly několik nebezpečných střel z nebezpečných prostorů kolem branky. Postupem času se však naše holky zlepšily v obraně, nedovolily soupeřkám rozehrávat a získávaly míčky zcela zadarmo. Tím se kontrola zápasu přesunula na hokejky libereckých a skóre utěšeně narůstalo. V zápase bylo vidět, že si sestava i hra na konci sedla a oproti prvnímu zápasu bylo již k vidění mnohem více kombinačních akcí. Naše hráčky v podstatě dostaly zákaz projíždět celé hřiště a skórovat tímto způsobem. Potřebujeme se učit rozehrávat kombinačně, abychom se připravili kvalitně na konec sezóny, který bude důležitý a kde se ukáže, jaký jsme udělali pokrok jako tým, nikoli jako individuality.

Hodnocení asistenta trenéra Lukáše Nesměráka: Po minulém turnaji, který jsme absolvovali prakticky pouze se staršími žákyněmi jsem se těšil na starší holky. Individuálně jsou starší holky logicky vyspělejší. Museli jsme však jako trenéři nově vysvětlovat obranný systém, který nám v prvním zápase vůbec nešel. Postupem času jsme se ale zlepšovali a kdybychom hráli ještě třetí zápas, bylo by to už hodně dobré. Myslím, že máme před sebou opravdu hodně práce, ale spousta holek chce poslouchat a pracovat a to je hodně důležité. Přiznám se, že jsem nadšený z vize spolupráce s Turnovem, která oběma klubům dává možnost využít zvýšení konkurence k tomu, aby holky poctivěji pracovaly.

Sestava týmu: Kateřina Schwarzová, Michaela Cidlinská, Jana Pokorná, Veronika Steinerová, Tereza Labajová, Monika Fuchmanová, Veronika Ulrychová, Anna Vodhánělová, Anna Štěpánková, Amálie Mlčochová, Petra Vávro, Julie Nesměráková, Lucie Cidlinská, Kateřina Jirsová, Valentina Kopecká, Julie Marková, Pavlína Vávrová

Hlavní trenér: Miroslav Hnídek
Asistenti: Lukáš Nesměrák, Antonín Vávra, Miloš Cidlinský