Rozhovory
10.09.2020 - Redakce

Kapitán mužského A-týmu vyhlíží start superligy

Matěj Klucho, ostřílený mazák v řadách liberecké obrany a ctěný kapitán elitního mužského celku ze severu Čech, promluvil o blížícím se startu Livesport Superligy. Co od nedělního zápasu a sezony jako celku čeká? Jaká je nálada v kabině? Čtěte dál a zjistíte nejen to...

Matěji, bude to již třetí sezóna, do které povedeš tým s kapitánskou páskou. Co pro tebe vlastně znamená být kapitánem?
Je to pro mě velká čest být kapitánem tak skvělého mužstva. Jsem rád za důvěru spoluhráčů i trenérů.

Jaká myslíš, že je tvoje role v týmu?
S přibývajícími roky se postupně pasuji do role mentora ve své pětce, i pro mladší spoluhráče obecně, což jsou vlastně kromě Kološka a Ivánka všichni (smích). I v nadcházející sezoně chci působit jako jeden z hlavních pilířů naší defenzivy. 

Jak nahlížíš na tým, který vstupuje do nové sezony?
Řekl bych, že odchodů bylo relativně málo oproti minulým letům. Nejdůležitější podle mě je fakt, že všichni klíčoví hráči pokračují. Spousta kluků se dostává, nebo se už dostala do nejlepších sportovních let. Navíc se do hry vložili nadějní mladí hráči. Myslím si, že tento vyvážený mix může fungovat. Na současný tým nahlížím jako na silné družstvo, které rozhodně musí mít ambice atakovat play off.

Kostra týmu zůstala, ale brankoviště se výrazně proměnilo. Budete letos v brankovišti silnější?
Řekl bych, že papírově jsme v brankovišti posílili, i když víc nám ukážou až první ostrá kola. Dan Mück je i přes mladý věk velmi zkušeným gólmanem, zažil toho opravdu hodně. Za ním je dvojička Ivan Ponomarev a Honza Král, tedy zkušený mazák a učeň v našem brankovišti. Takže i gólmanské složení na tuto sezonu vypadá velmi zajímavě.

"Navíc se do hry vložili nadějní mladí hráči. Myslím si, že tento vyvážený mix může fungovat."

Jak vnímáš přítomnost juniorů v týmu?
Je to úžasné obohacení tréninků a naší hry obecně. Kluci jsou na tom, co se florbalu a návyků týče skvěle, možná lépe než někteří muži. V současné chvíli musí sbírat zápasové zkušenosti a herní minuty. Ve svém věku se současně musí učit, co vlastně znamená kariéra vrcholového sportovce, s čímž jim starší hráči velmi rádi pomohou, když budou chtít.

Jak se těšíš na úvodní kole s Ostravou? Je to trochu tradiční soupeř na úvod, že?
Je pravda, že s Ostravou už jsme pár prvních kol sehráli. Je to pro nás oblíbený soupeř, Ostrava hraje pěkný aktivní florbal, což nám sedí. Společné zápasy jsou atraktivní a otevřené. Samozřejmě na úvodní kolo se těším strašně moc, po tak dlouhé letní přípravě je odpověď na tuto otázku velmi snadná (úsměv).

Je vstup do Livesport Superligy tolik důležitý?
Každý vstup do sezony je důležitý pro tým, pro klid v kabině. V této sezoně bude možná o to důležitější, protože asi nikdo netuší, jak bude sezona probíhat. Nechci předjímat nějaké pochmurné scénáře, ale každý asi bude klidnější, když se mu vstup do sezony povede a posbírá nějaké body.

Co si vlastně mužský tým dal za hlavní cíl pro tento soutěžní ročník?

Naším hlavním cílem je postup do play off. Shodli jsme se úplně všichni v celém týmu.

Nemáš obavy z nadcházející sezony? Může přijít karanténa, odložené zápasy a neúmyslné protahování sezony...
Samozřejmě se bojím a podle mě se jí musí obávat všichni florbalisté, kteří jsou z 90 % amatéři. Jsem zvědav, jak si všichni kluci budou držet své práce v situaci, kdy třeba jednou za dva měsíce půjdou do karantény. V kontaktním kolektivním sportu, navíc v realitě florbalu, kde se hráči i trenéři hodně prolínají, to podle mě není něco neobvyklého.

Je něco, co bys chtěl vzkázat fanouškům?
Samozřejmě budeme rádi, když nás i v této zvláštní době přijdete podpořit osobně do ochozů. Hrát florbal je naše vášeň. A když utkání můžeme hrát pro fanoušky, dostává se vše na novou úroveň.

"Naším hlavním cílem je postup do play off. Shodli jsme se úplně všichni v celém týmu."

První utkání nové sezony Livesport Superligy začíná v neděli 13.9.2020. Utkání se odehraje na hale Dukla Liberec a úvodní buly je naplánováno na 18:00. 
Vstup: 40,- Kč
Permanentní vstupenky budou v prodeji přímo na zápase
Preview: zde
FBC Liberec vs. FBC Ostrava | 13.9.2020 | SH Dukla Liberec |18:00