Rozhovory
16.05.2024 - Redakce

Karolína Klubalová o MS i nominaci do all-star týmu.

O druhém květnovém víkendu probíhalo ve finském Lahti mistrovství světa juniorek. V konečném součtu juniorky ČR obhájily bronzové medaile z před dvou let. Svoji zásluhu na bronzovém úspěchu má i liberecká odchovankyně Karolína Klubalová, která si za své výkony vysloužila i nominaci do all-star týmu turnaje. Více v našem rozhovoru.

Kájo, jaké pocity v tobě převládají po teď cca týden po konci mistrovství světa?
Po týdnu od mistrovství musím říct, že ve mně stále panuje taková horská dráha emocí. Stále je tam ta radost z bronzu, ale i pachuť z prohraného semifinále.

Je bronzová medaile úspěch? Přeji jenom je to několikátá obhajoba v řadě.
Myslím si, že každá medaile je pro nás úspěchem, i přestože tato má takový hořký nádech. Troufám si totiž říct, že tento tým měl síly na to vybojovat si cennější kov.

Švédský trenér před turnajem řekl, že český tým je favoritem na zlaté medaile? Cítili jste to stejně? Bylo hlavním cílem zisk zlata?
V našem týmu nebyla hráčka, která by nevěřila, že máme na to, zahrát si o to nejvyšší umístění. Cíle jsme si nastavovaly podle naší hry, kterou jsme předváděly na předchozích turnajích, například Polish cup. Zlato pro nás bylo tím nejvyšším cílem.

Pojďme se vrátit na začátek turnaje. Základní skupina proběhla naprosto jednoznačně.
Ano, to je pravda. Na všechny zápasy jsme byly velice dobře připravené a plnily jsme to, co jsme měly. Nic nás nezaskočilo a proto jsme vcházely do play off z prvního místa.

V klíčovém semifinále jste narazily na domácí Finsko. Jaký to byl zápas?
S Finskem to byl pro nás nejtěžší zápas turnaje a celkově velice vyrovnaný. Troufnu si ale říct, že jsme na hřišti byly dominantnější tým. Bohužel neproměňování šancí a smolné prodloužení nám nedovolilo postoupit do finále.

Co se dalo udělat lépe v klíčovém prodloužení?
Nemyslím si, že jsme prodloužení zahrály nekvalitně. Chybělo nám jen trochu toho štěstí, které se bohužel přiklonilo na stranu soupeře.

Z této prohry jste se parádně otřepaly a Švýcarsko porazily i podruhé v turnaji. Jak jste to dokázaly.
Nebylo vůbec lehké se zvednout. Přeci jenom, naše cíle byly vyšší než bronz. Chtěla bych zmínit naší kapitánku, protože největší zásluha na otřepání se z tohoto zápasu patří hlavně jí. Po zápase po příjezdu nás shromáždila všechny dohromady a řekly jsme si, co bylo potřeba. Závěrem byla shoda na tom, že tenhle tým si nezaslouží odjet bez medaile.

Svými výkony patříš i do all-stars týmu turnaje. Překvapila tě nominace?
Ano, nominace mě překvapila vzhledem ke kvalitě hráček celého turnaje.

Bereš to jako největší individuální úspěch?
Určitě to řadím mezi své největší úspěchy, ale nominace na mistrovství světa žen v Singapuru u mě stále vede. 

Bude tvůj cíl se teď nastálo usadit i v ženské reprezentaci? 
Jelikož mé působení v juniorské reprezentaci tímto končí, určitě to momentálně patří mezi mé hlavní cíle.

"Určitě to řadím mezi své největší úspěchy, ale nominace na mistrovství světa žen v Singapuru u mě stále vede."