Rozhovory
18.10.2017 - Redakce

Klára Leierová: ”Vzhledem k play-off budeme potřebovat každý bod”

Klárka Leierová vstoupila do sezony v roli týmového lídra. Svoji pozici zatím naplňuje do puntíku a s Míšou Mlejnkovou společně vytvořily nebezpečný tandem. V zápase s Florbal Chodov se opět podílela na všech brankách Crazyn a její druhá asistence v zápase byla jubilejní. Zaznamenala 250 kanadský bod v extralize žen.

V extralize žen je už odehráno 7 kol, jak vnímáš vaše postavení v tabulce?

Upřímně, není to nic moc. Jsme na 9. místě, což je teď v podstatě zatím ještě vedlejší, horší ale je, že jsme ztratily dva důležité zápasy, nejprve s Tatranem v Home Credit Aréně a pak zápas v Brně.

Na čem musíte rychle zapracovat, abyste přidaly více bodů do tabulky?

Určitě na obranných činnostech, gólů dostáváme docela hodně. Problém nám také dělá celkový důraz na hřišti a koncentrace v některých částech utkání. Třeba do minulého zápasu s Chodovem jsme vstoupily velmi dobře a to se také odrazilo ve výsledku první třetiny. To však musíme udržet celý zápas.

S Míšou Mlejnkovou zatím táhnete Crazyny, je tomu opravdu tak?

Je to tak. Dohromady jsme s Míšou daly víc jak polovinu gólů. Určitě bychom byly rády, kdyby se k nám přidaly i další hráčky. Ale pokud to tak mohu říct, tak obě víme, že v týmu máme důležitou pozici, takže se to od nás očekává, že takto tým budeme podporovat.

V zápase s Chodovem jsi oslavila malé jubileum, 250. bod v základní části v dresu FBC Liberec. Na jakém čísle se hodláš zastavit?

Ráda bych, aby bylo samozřemě co nejvyšší. 300 není zas až tak daleko :). Ale ráda bych také třeba pomohla Míše nebo Oxy k dovršení 200 bodú.

 

Pamatuješ si vůbec svůj první bod v extralize žen?

Pamatuju si spíš celý zápas za Liberec, kdey jsem poprvé nakoukla do extraligy žen. Bylo to v roce 2009, při oslavách 15 let florbalu v Liberci. Hrály jsme na Dukle proti Olomouci a vyhrály jsme 8:1. V zápase jsem nakonec dala 3 góly a jednu asistenci, takže myslím, že to byl povedený vstup.

Zápas s Panthers Praha bude jeden ztěch důležitých, připravíte se na speciálně?

Bude to rozhodně náročný zápas a vzhledem k play-off budeme potřebovat každý bod. Pantherky jsou v letošní sezoně silnější, než v těch minulých. Myslím, že trenéři mají jejich hru přečtenou dobře a budou se snažit nám poradit jak na ně.