Mládež
01.03.2023 - Redakce

Komentovat ve 13 letech? ”Skvělá příležitost,” říká Jáchym Frontz

Jáchym Frontz ve 13 letech spolu s Lukášem Nesměrák komentoval zápas nejvyšší soutěže Livesport Superligy. Jak se k tomu dostal a jako známku by si zpětně za svoje komentování dal? Více v našem rozhovoru.

Jak ses dostal k tomu, že jsi spolu s Lukášem Nesměrákem odkomentoval zápas nejvyšší soutěže?
Tak dostal jsem se k tomu přes mého trenéra. Kdo mě zná, tak ví, že rád mluvím a myslím si, že tohle byla skvělá příležitost si to vyzkoušet. 

Neměl jsi před začátkem trému? Přenosy může sledovat až tisícovka lidí...
Před 1. třetinou jsem nervózní určitě byl, ale myslím, že v průběhu 2. třetiny odpadla a pak jsem se cítil skvěle i díky Lukášovi, se kterým se mi komentovalo určitě mnohem lépe. Myslím, že pár přeřeků se určitě najde, ale myslím, že to probíhalo bez větších komplikací. Myslím, že se nám to s Lukášem povedlo a snad jsem divákům zpříjemnili nedělní florbalový podvečer.

Při komentování jsi ukázal, že o Livesport Superlize máš poměrně velký přehled. Sleduješ nejvyšší soutěž elitní tým? 
Tak na zápasy Liberce chodím pravidelně a rád. Když mám navíc čas, tak se i podívám na jiné přenosy přes tvcom nebo na televizní utkání. 

Ty jsi se narodil v roce 2009, takže patříš do kategorie starších žáků. Jak se Vám prozatím v sezoně vede? 
Začátek sezony nebyl úplně ideální. Párkrát jsme prohráli s Českou Lípou, ale poslední zápasy si více sedly a věřím, že závěrečné košové turnaje zvládneme a MČR postoupíme z 1. místa. 

Ty jsi na MČR byl už v minulém roce jako mladší žák. Jakou budeš mít roli v letošním týmu v sestavě?
Tak určitě se těším na to, že bude více hrát. Bude na mě větší tlak, že  toho muset více vymyslet než tomu bylo před rokem v Novém Městě nad Metují. 

Jáchymovi i celému týmu starších žáků přejeme mnoho štěstí do závěrečné fáze sezony.