Aktuální zprávy
01.11.2023 - Redakce

Konečně doma! Liberec přivítá Sokoli Pardubice

Před reprezentační přestávkou čeká na mužský elitní tým poslední zápas. Po téměř měsíční odmlce se představí na hale Dukla Liberec, kde v rámci 10. kola Livesport Superligy vyzvou Sokoli Pardubice. Více v našem preview.

Základní informace:

Kdy: 5.11.2023
Kde: SH Dukla Liberec
Čas: 15:00
Video: odkaz zde
Vstupenky: odkaz zde
Matchcenter a on-line přenos na ceskyflorbal.cz

Zápasové preview

Při pohledu na tabulku Livesport Superligy se vstup do soutěže povedl jednoznačně domácímu FBC Liberec. Liberečtí florbalisté mají po třetině základní části na svém kontě 19 bodů za 6 výher, jednu prohru v prodloužení a dvě porážky v základní hrací době. Bodový zisk je zařídí na průběžné 5. místo. 

Za to Sokoli Pardubice se trápí. Jediné tři body získali hned v úvodním kole na palubovce Black Angels. V dalším průběhu soutěže zapisují vždy prohru a krčí se na dně superligové peletonu. Špatné výsledky vyústily i v rezignaci hlavního trenéra Ladislava Štancla, který dočasně přenechal místo Martinovi Zozulákovi. 

V hledáčku libereckýho týmu by měl především lotyš Ralfs Polis, který přišel do Pardubice v letní přestávce. Zatím nasbíral 15 bodů za osm branek a sedm asistencí. Za ním je mladík Drba a zřejmě nejzkušenější hráč Přemek Pakosta. V brankovišti se východočeši spoléhají na osvědčené duo Denemark, Haleš. 

Liberec těží body především díky dvou velmi produktivním lajnám. Jednu vede kanonýr Filip Smutný a v druhé exceluje kapitán Vojtěch Wiener. Oba mají na svém kontě 18 bodů. Deset kanadských bodů zapsal i Kopecký, Faksa a Ferdan. Pozitivně se prezentuje i Petr Chlad, který je jasnou jedničkou Severočechů.

Koho sledovat

V liberckém dresu se velmi výrazně ukazuje junior Lukáš Dolejš, který ke své zodpovědné hře přidává i podíl na vstřelených brankách. V sedmi utkání má z pozice obránce pět zásahů a jednu asistenci.

Shrnutí

Liberecké FBC bude chtít před reprezentační přestávkou jednoznačně potvrdit roli favorita, protože tabulkově je mezi soupeři nebývalý šesnáctibodový rozdíl. Liberec drží s tímto soupeřem dlouho šnůru vítězství, protože od roku 2020 odešel vždy jako jako vítěz.

5.11.2023 | 15:00 | SH Dukla Liberec

Celoklubové focení

Klubové focení proběhne v neděli 5.11. od 14:30 a bude možné se vyfotit do 16:30. Focení bude situováno k VIP sektoru pod jednou z tribun. Nebojte, vše bude vyznačeno! Prosíme všechny členy, aby po konci zápasu neodcházeli a dostavili se na hrací plochu, kde bude vyfocena tradiční celoklubová fotka. Součástí focení i je jedna klubová novinka, kde si z profilových fotografií můžete nechat vyrobit klubové kartičky. Více informací zde: odkaz zde