Rozhovory
13.10.2022 - Redakce

Kvapilová: S předváděnou hrou jsme celkem spokojeny. Chceme vyhrávat!

Do týmu přišlo v letní přestávce mnoho posil. Jednou z nich je i Kateřina Kvapilová, která zamířila do celku Crazy girls z Mladé Boleslavi. Proč přestoupila do Liberce a na co by pozvala diváky na další utkání s Bulldogs Brno? Více v našem rozhovoru.

V loňské sezoně jsi hrála v dresu Mladé Boleslavi, co tě přimělo změnit dres?
V Boleslavi jsem začínala s florbalem a strávila tam nějakých 7 let. Odehrála jsem i sezónu v 1. lize žen a 2 roky v Extralize, za což jsem vděčná. Po takové době ale přišel čas vyzkoušet si i jiné prostředí a dostat nějaký nový impuls na další sezóny, proto přišlo rozhodnutí přestoupit.

Jsi z Mladé Boleslavi, za florbalem dojíždíš do Liberce a do toho studuješ VŠE v Praze - pověz nám, jak zvládáš takovou dávku dojíždění?
Určitě je to po přestupu dost rozdíl a stále si zvykám, že cesta na halu mi už netrvá 5 minut. Ale zároveň jsem spokojená s kvalitou tréninků, za kterou dojíždění určitě stojí. Cestování do školy je k tomu ještě další čas na cestách, ale za minulý rok jsem si na to už zvykla.

V Liberci hraješ s číslem 45, má pro tebe toto číslo nějaký speciální význam?
Dřív jsem měla 24, ale ta byla v Liberci původně obsazená, tak jsem vymýšlela jiné. Nakonec jsem se rozhodla pro 45. Toto číslo „ladí“ s mou nejlepší kamarádkou Mončou Žapkovou, která také hraje za Crazy girls a na dresu má 54.

Jak se cítíš v týmu Crazy girls?
V týmu se cítím velmi dobře. Přestup mi rozhodně ulehčilo, že nás směrem z Boleslavi do Liberce šlo více. Taky trenéři i holky v Crazy girls nám změnu prostředí co nejvíc usnadnily a během letní přípravy jsme se stihly poměrně dost aklimatizovat.

Co říkáš na vaše dosavadní výsledky a předváděnou hru?
Myslím, že s předváděnou hrou jsme celkem spokojeny, ale stále je na čem pracovat. výsledky podle mě mohly být lepší, protože třeba v zápasech s Jičínem nebo Startem náš tým nebyl od bodů daleko. Určitě jsme ale rády za domácí výhru proti Panthers a první body do tabulky, ke kterým snad už brzy přibudou další.

Zápas s Mladou Boleslaví by byl pro tebe určitě speciální, ale vzhledem k odložení utkání si na něj budete muset počkat. Jak se na tento zápas těšíš? Budeš se na něj nějak neobvykle připravovat?
Na zápas proti Mladé Boleslavi se moc těším. Přijdou se podívat kamarádi i rodina a myslím, že to bude zajímavé utkání, ve kterém na sebe narazí naše útočně laděná hra na tu současnou boleslavskou, hlavně soustředěnou na pevnou obranu. Připravovat se na něj ale budu jako na každý jiný, v tom asi rozdíl nebude.

Jak jste využily dvoutýdenní volno zapříčiněné reprezentační pauzou a odloženým zápasem s Mladou Boleslaví?
Volno se hodilo k doléčení nemocí a menších zranění v týmu. Zároveň jsme potrénovaly na další utkání, která nás teď čekají, ať už v Extralize nebo poháru. Víkendy bez zápasů upřímně přišly vhod, byl prostor strávit čas s rodinou a vyrazit i na nějaký výlet mimo florbalové haly.

Další kolo extraligy odehrajete už tuto sobotu proti Bulldogs Brno, co od zápasu očekáváš?
Očekávám poměrně atraktivní souboj dvou týmů, které před touto sezónou prošly jistou obměnou. Určitě bude i pro diváky zajímavý, protože se oba týmy prezentují vysokým nasazením v zápasech. Bude to asi poměrně velká bitva o body.

V posledním úspěšném utkání s Panthers Praha vás hnala pěkně zaplněná hala Dobiášova. Na co bys diváky pozvala?
Diváky bych pozvala na útočnou hru, kterou se prezentujeme, nebo také to, že na hřišti necháváme všechno až do úplného konce. Osobně jsem zatím příjemně překvapená, jak dobrou atmosféru nám fanoušci na domácích zápasech připravují, což nám dodává energii a mě pak zápas rozhodně baví ještě více. Budeme se na každého diváka moc těšit a snažit se odměnit se jim ziskem dalším bodů.

"Osobně jsem zatím příjemně překvapená, jak dobrou atmosféru nám fanoušci na domácích zápasech připravují, což nám dodává energii."