26.02.2023 - Redakce

Liberec Spartu neporazil, ale play-off ho nemine!

Nedělní podvečer definitivně rozhodl o tom, jak skončila základní část Livesport Superliga. Liberečtí florbalisté Spartu porazit nedokázali, ale protože soupeři boovat nedokázali, tak si zajistil místo v play-off. Více v naší reportáži.

FBC Liberec vs. ACEMA Sparta Praha 2:7 (1:4, 1:1, 0:2)

Závěrečné kolo nabídlo divákům v pěkně zaplněné hale Dukla bleskový vstup domácích. Wiener vzduchem našel Strásnkého, který si položil Beneše a dostal Liberec poprvé do vedení. Poté převzali otěže Sparťané, kteří stihli čtyři trefy v řadě za sebou a de facto si vytvořili dostatečně pohodlný polštář do další zbývajících etap duelu. O branky se postaral dvakrát slovinec Košir a po jedné brance přidali Kozák a Čermák.

V druhé třetině za mohutné podpory diváků Severočeši přežili oslabení o dva muže. Tento moment svěřence Matěje Klucha vyhecoval k nejlepší pasáži v zápase. Snížit se podařilo střelou z hole Kopeckého. Na domácí liberecké snížení ze 31. minuty, reagovala Sparta rychle v 37. minutě si Košir připsal třetí trefu.

V poslední fázi se Liberec marně snažil dostat výsledkově na dostřel. Několikrát špatně naložil s nadějně rozvícími se protiútoky. Protože hostující tým nepřipustil žádné drama a navíc zapsal ještě dvě branky odvezl si z Liberce zaslouženou výhru v poměru 2:7.

Jak již bylo zmíněno domácí FBC Liberec si i přes prohru splnil povinnost a po roce opět postoupil do play-off. V něm potkají pražský tým Black Angels, se kterým mají v letošní sezoně vyrovnanou bilanci. Série hraná na dva vítězná utkání začíná v sobotu 4.3.2023 v Praze, a poté následuje nedělní domácí duel.