Preview k zápasu
21.11.2021 - Redakce

Liberec bere po výhře nad SKV tři body! Hattrickem zářil Stránský.

Liberecké florbalisty nečekala v 16. kole Livesport Superligy lehká práce. Dlouho drželi svěřenci Zdeňka Skružného vedení, ale to se dlouho nedařilo navýšit a získat pohodlný náskok. I proto musela rozhodovat koncovka utkání, kterou Severočeši zvládli bravůrně a za výhru 7:2 berou tři body. Více v naší reportáži.

FBC Liberec vs. SKV 7:2 (2:1,1:1,4:0)

Muži FBC Liberec nevstoupili do důležitého zápasu dobře. V úvodních minutách nechávali volné střelce hostujícího celku a několikrát se musel vyznamenat brankář Muck. Malé uklidnění přineslo až vyloučení SKV. Speciální komando si s nabídnutou převahou poradilo skvěle. Vojtěch Wiener našel volného Filipa Smutného, jenž připsal už 18. branku ve své premiérové soutěži. Dvougólové vedení FBC Liberec získalo po souhře Ferdan se Stránským. Na stav 2:0 Královské Vinohrady zareagovali rychle a v čase 10:21 na středu volný Procházka se nemýlil. 

Následovala dlouhá pasáž, ve které ani jeden tým nedokázal prostřelit dobře chytající brankáře. I přes střeleckou převahu žlutočerného celku si větší šance připisovali domácí. Úspěšný pokus zaznamenal až Stránský. Střelou do šibenice si připsal druhou trefu večera. Vedení o dvě branky neudržel Liberec dlouho. Po závaru ztratil míček domácí obránce a nabídnutou šanci proměnil Švejda. Po čtyřeceti minutách svítilo na světelné tabuli sportovní haly Dukla Liberec skóre 3:2 pro FBC Liberec. 

Aby mohli liberečtí získat tři body potřebovali zvládnout třetí třetinu. Tento fakt se začal plnit ihned zkraje periody, když hattrick završil Šimon Stránský. Stav 4:2 vydržel až do 57. minuty, i proto, že SKV nedokázali využít přesilovou hru a domácí špatně nakládali s mnohými vyloženými šancemi. Klid na hole přinesla až branka Janečka v čase 57:01. Kosmetickou úpravu skóre za Wiener a Ferdan, kteří svoji trefu vměstnali do poslední minuty zápasu. 

FBC Liberec si připsal další, už osmou výhru v probíhajícím ročníku Livesport Superligy. 22 získaných bodů vynáší Severočechy na devátou příčku tabulky. Poslední utkání před nadcházející reprezentační pauzou odehrají elitní tým Liberce ve čtvrtek, kdy nastoupí v Praze proti vedoucímu celku Tatranu Střešovice. Utkání začíná ve sportovní hale Řepy v 20:15. 

Highlights: zde
Fotogalerie: zde
Ohlasy: zde