Aktuální zprávy
10.11.2023 - Redakce

Liberec čeká ostravský dvojboj! Doma potká Ostravu.

Liberecký tým čeká po reprezentační pauze dvě utkání proti celkům z Ostravy. Nejprve se 17. listopadu utkání v Ostravě proti Vítkovicím. O dva dny později v 15:00 na hale Dukla Liberec vyzvou ostravské FBC.

Základní informace:

Kdy: 17.11.2023 (venku) a 19.11.2023 (doma)
Kde: SC Dubina a SH Dukla Liberec
Čas: 18:00 a 15:00
Video: odkaz zdeodkaz zde
Vstupenky na domácí utkání: odkaz zde
Matchcenter a on-line přenos na ceskyflorbal.cz

Představení týmů

Vítkovice ani po letních odchodech Besty a Delonga nestrádají. Drží se na druhé pozici v Livesport Superlize a mají na svém kontě 26 bodů. V dosavadním průběhu muži Vítkovice zapsali pouze dvě prohry v prodloužení s Chodovem a překvapivě s Českou Lípou. V sestavě Vítkovice nikdo bodově nevyniká, ba naopak trenér Folta spoléhá na vyrovnanost svého týmu. Hned dvanáct hráčů zapsalo 8 a více kanadských bodů. V brankoviště se pravidelně střídají Denis Jasiok a matador Lukáš Souček. 

FBC Ostrava měla velmi silné start do soutěže. V prvních čtyřech utkáních zapsala devět bodů a byla na špičce soutěže. V průběhu soutěže jim došel dech, protože aktuálně drží sérii pěti proher v řadě. Tým tradičně spoléhá na Lukáše Pešata, zkušeného Jana Daniše a brankáře Jana Bindera, který zažil i angažmá ve švédské SSL. 

Koho sledovat

Tentokrát bude určitě zajímavé sledovat celý tým FBC Liberec. Ve Vítkovicích se v historii mužům povedlo bodovat pouze jedinkrát. Naopak kdyby Liberec porazil Ostravu, tak by zapsal už šesté vítězství v řadě za sebou v domácím prostředí! 

O soupeřích

"S prozatimním umístěním v tabulce zatím můžeme být spokojení. Se soupeři, kde jsme si před sezónou určili, že chceme naplno bodovat, tak se nám to povedlo, i přesto že jsme se nevyvarovali občasným výpadkům během jednotlivých zápasů. Nyní nás čekají dvě těžká utkání s ostravskými celky. V pátek se vydáme na ostravskou halu Dubina, kde vyzveme tým Vítkovic. Je to pro nás zápas kde nemáme co ztratit, ale můžeme jenom získat, takže do tohoto zápasu může jít každý z nás s čistou hlavou a když podáme náš nadstandart, tak na nějaké body lze pomýšlet. V neděli nás čeká opoznání důležitější zápas, kde se utkáme s ostravským FBC. Zde jdou naše cíle jednoznačné a to připsat si další 3 důležité body do tabulky. V posledních letech jsou naše zápasy s Ostravou velice vyrovnané, víme že nás nebude čekat vůbec snadná práce, kde mohou celý zápas rozhodnout i drobné detaily," říká brankářská jednička Petr Chlad.

Shrnutí

Elitní liberecký tým bude chtít i z těchto dvou zápasů bodovat, aby si i nadále držel postavení na předních příčkách Livesport Superligu. Utkání na hale Dukla Liberec začíná v tradičně v 15:00.