09.11.2021 - Redakce

Liberec deklasoval Lípu a postoupil do čtvrtfinále poháru!

Osmifinálové utkání nabídlo divákům na hale ZŠ Dobiášova krajské derby mezi týmy FBC Liberec a rivalem FBC Česká Lípa. Po jasném průběhu se z vítězství radoval domácí celek FBC Liberec, když dokázal zvítězit 10:3.

FBC Liberec vs. FBC Česká Lípa 10:3 (4:0,3:2,3:1)

Do osmifinále Poháru Českého florbalu nastoupili družstvo FBC Liberec v nejsilnější možné sestavě s jasným cílem. Postoupil do čtvrtfinále pohárové soutěže. Tento cíl se Severočechům začalo plnit už od začátku zápasu, kdy diktovali tempo hry a dokonce i stříleli branky. První střelcem, který odstartoval kanonádu v první periodě byl Jan Světlík. Následovala druhá branka z hole Rozkovce a úspěšnou třetinu završil opět Světlík a Smutný.

Ve druhé třetině Česká Lípa vytáhla pressink a utkání nabralo rychlosti. Obě družstva si tvořila šance, ale i v této třetině byli úspěšnější domácí střelci. Prosadil se Kološ, Stránský a kapitán Baudisch. Skóre za hostující celek korigoval Dzierža a Štěrba, jenž snižovali na 7:2.

V závěrečné části zápasu dostali od hlavního trenéra Zdeňka Skružného prostor i náhradníci Martínek a Macháč. Liberec si zkušeně hlídal vedení, které dokázal ještě více navyšovat. Na 8:2 zvyšoval Wiener v přesilové hře. Na 9:3 se po zemi prosadil Rozkovec a konečný stav utkání vtiskl Jan Šoltys.

Po úspěšně zvládnutém osmifinále Poháru Českého florbalu narazí florbalisté FBC Liberec na pražský celek ACEMA Sparta Praha. Utkání zatím nemá přesný termín.