Aktuální zprávy
17.11.2022 - Redakce

Liberec díky skvělé třetí třetině přetlačil Ostravu!

Liberečtí florbalisté se po reprezentační pauze vrátili do kolotoče Livesport Superligy vítězně! V prvních dvou třetinách sice předváděli nevýrazný výkon a zaslouženě prohrávali. Díky fantastické dvacetiminutovce utkání otočili a uzmuli všechny body pro sebe. Více v naší reportáži.

FBC Liberec vs. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 7:5 (1:1,2:3,4:1)

Liberečtí nevstoupili do utkání dobře. Brankář Mück hned ve 2. minutě musel čelit trestnému střílení, které bylo nařízeno ve prospěch Ostravy. Domácí golman nájezd vychytal a dodal Liberci patřičné sebevědomí. To se odrazilo u první vstřelené branky. Valeš našel před brankou osamoceného Světlíka, jenž neměl problém zasunout za bezmocného Bindera. Vyrovnání přišlo z hole Chomy v čase 8:36. Ve zbytku první třetiny byla Ostrava lepším týmem, ale ani jedna z jejich šancí gólovou radostí neskončila.

Liberci se vyvedl i vstup do prostřední periody. Světlík našel Macháče a ten pověsil míček do horní šibence. Tato branka Severočechy trochu ukolébala a Ostrava měla i nadále více ze hry. To se promítlo i na skóre, protože hostující tým v rozmezí tří minut skóre otočil. Ostravě vedení dlouho nevydrželo a Liberci se podařilo vyrovnat. Pařízek převzal na půlící čáře míček a střelou ze střední vzdálenosti vyrovnal. To ale nebylo vše. Ostrava v čase 39:57 nahodila míček do předbrankového prostoru a šťastně se dostala do vedení 4:3.

Ve druhé přestávce zřejmě přišla v kabině domácích bouře. Svěřenci Zdeňka Skružného nastoupili připraveni a dobře naladěni. To se brzy promítlo i na světelné tabuli. Stránský nahrál Smutnému a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. 4:4! V následném průběhu třetí třetiny se skóre posunulo na obou stranách. Rozhodující moment zápasu přišel v 54. minutě. Radek Valeš využil nabídnutou přesilovku a naklonil misky vah na stranu černobílých. Ostravě nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Při ní navíc Valeš připsal druhý gól a dodal zápasu konečný výsledek 7:5.

Fotogalerie: odkaz
Ohlasy: odkaz
Highlights: odkaz