09.09.2018 - Redakce

Liberec dokonal obrat. Českou Lípu porazil 6:5!

Z důvodu odloženého zápasu s Pardubicemi vstoupili liberečtí do nejvyšší soutěže zápasem druhého kola. Vyostřenou bitvu s Českou Lípou doma nakonec zvládli a s výsledkem 6:5 zapisují první vítězství do superligové tabulky.

FBC Liberec vs. FBC 4CLEAN Česká Lípa 6:5 (1:2, 2:3, 3:0)

Po vzoru pohárového utkání vstoupili domácí do utkání úspěšně, když v čase 1:33 využil nabídku Kopeckého Strobach. Po necelé minutě však odpověděla čerstvá českolipská posila Krajcigr a bylo srovnáno. Liberec pak začal chybovat a nabídl hostům několik šancí na rychlé protiútoky. Jeden z nich využil ve třinácté minutě Novotný, další nováček v českolipském kádru. Průběžné jednobrankové vedení si hosté udrželi do konce první periody.

Libereckým nepomohla ani výhoda přesilové hry, kterou hráli na začátku druhé třetiny. Vyrovnání přišlo až ve třicáté minutě z hole Balatky, který využil chybné rozehrávky soupeře. Po devadesáti sekundách ale přišla další hořká odpověď z hole Krajcigra a v čase 34:34 zvyšoval na dvoubrankové vedení Karel. Stav 2:4 ale nevydržel dlouho a zpět na rozdíl jediného gólu snížil krásnou střelou Ferdan. Skoro to vypadalo, že už se v druhé třetině nic nestane, ale devět vteřin před koncem zkompletoval hattrick hostující Krajcigr a vrátil tak Lípě dvoubrankový náskok.

Do poslední dvacetiminutovky nastoupili domácí jako úplně jiný tým. Trpělivý a bojovný výkon vedl ke snížení Ferdana v čase 45:52, necelou minutu poté pronikl obranou českolipských Kopecký a na tabuli najednou svítilo vyrovnané skóre 5:5. Charakter týmu domácích pak znovu potvrdil hráč zápasu Jakub Kopecký, který dokonal obrat ve skóre. Těžký konec základní hrací doby pak Liberečtí zvládli na výbornou a zodpovědným výkonem v posledních minutách odráželi útočné snažení hostí. První tři body tak zůstaly pod Ještědem.