14.12.2019 - Redakce

Liberec jasně přehrál Black Angels v poměru 11:2

Black Angels versus FBC Liberec. Takové menu si přichystala Superliga florbalu pro sobotní odpolední zápas v rámci 17. kola. Liberecký tým v utkání dominoval a zaslouženě si odvezl tři body za vítězství 11:2.

Black Angels vs. FBC Liberec 2:11 (1:3,1:1,0:7)

Důležité utkání začalo pro Severočechy nepříjemně. Jan Král, který zažil premiéru v základní sestavě, musel čelit už ve 2. minutě trestnému střílení. V něm vychytal Hněvkovského a dodal týmu patřičné sebevědomí. Úvodní branka zápasu přišla díky individuální akci Prokopa Ferdana. Poté se hra mírně uklidnila a nepříjemným střelám čelil i Král. Vyrovnání přišlo z hole Renčína ve 13. minutě. O dvě střídání později využil střelec Ferdan nabídnutou brejkovou situaci a dostal FBC Liberec do vedení 2:1. Tečku za první dvacetiminutovkou napsal Valeš, když usměrnil nahrávku od Kološe.

Druhá perioda přinesla očekávaný tlak domácích. Z brankoviště snížil Pícha. V dalším průběhu museli čelit Black Angels dvěma vyloučením. První ještě ubránili, ale v druhé přesilové hře prostřelil Kopecký brankáře Matiáška. Zřejmě klíčový moment zápasu nastal 20 vteřin po gólu na 4:2. Boček byl faulovaný Leksou a rozhodčí nařídili další trestné střílení proti hostujícímu celku. Renčín nedal prázdnou bránu, a i proto zůstal stav nezměněný.

Jestli se svěřenci Zdeňka Skružného báli o výsledek, tak nemuseli. V třetí třetině předvedli koncentrovaný výkon okořeněný 7 brankami! Zkraje závěrečné třetiny završil hattrick Ferdan. Poté Kárník doslova vymetl pavučiny v pravém horním rohu. Další branky přidali Kopecký, Klucho, Valeš, Šoltys a tečku za úspěšným zápasem udělal Rozkovec.

Florbalisté FBC Liberec přidali tři body do tabulky Superligy florbalu a nadále bojují o play-off. Poslední šanci přidat body před Vánocemi budou mít v pátek. V prostředí SH Dukly Liberec přijede celek FAT PIPE Florbal Chodov.

20.12.2019 | 20:00 | SH Dukla Liberec