Aktuální zprávy
15.01.2024 - Redakce

Liberec má po 6 letech skalp Sparty!

Mužský tým FBC Liberec oslavil 30. výročí od založení klubu FBC Liberec skalpem Sparty Prahy, kterou porazil poprvé od roku 2017. Utkání provázela skvělá atmosféra, kterou vytvořilo 420 fanoušků na hale Dukla Liberec. Více v naší reportáži.

FBC Liberec - ACEMA Sparta Praha 7:5 (0:2, 4:1, 3:2)

Poslední vzájemný střet těchto dvou kádrů v osmém kole dopadl jednoznačným vítězstvím Sparty 12:6. Poražený Liberec se tak dneska vydal na hřiště s vidinou odvety. Sparta se v úvodu utkání stejně jako minule dostala do vedení, tentokrát ale odhodlaný Liberec z ničeho nic otočil hru a nadělil soupeři hned čtyři branky. Sparta se však náhlé změny nezalekla a vstřelila gól do šatny, čímž snížila na 3:4.

I v závěrečné třetině držel otěže hry ve svých rukou Liberec, který si pečlivě hlídal své vedení a Spartu už k ničemu nepustil. Liberečtí hráči si tak užili sladké vítězství, díky kterému bodově odskočili od konkurence v podobě Bohemians a zároveň si i upevnili postavení ve středu tabulky. Velkou oporou vítězného kádru byl dnes brankář Petr Chlad, který předvedl třicet šest úspěšných zákroků a byl zvolen hráčem utkání.

Highlights: odkaz zde
Ohlasy: odkaz zde
Fotogalerie: odkaz zde

Liberecký tým tak po tříbodovém vítězství udržel prozatímní 6. příčku, která zaručujeme přímý postup do čtvrtfinále play-off. V dalším průběhu Livesport Superligy čeká na FBC Liberec pražský Chodov, který vyzveme v pondělí 22.1.2024 od 18:00 na hale Dukla Liberec. Utkání bude okořeněno přítomností televizních kamer ČT Sport.