06.03.2024 - Redakce

Liberec má první bod. Rozhodnou může ve čtvrtek

Liberečtí florbalisté stejně jako v minulých letech vstoupili lépe do osmifinálové série. Zápas s SKV naklopili na svoji stranu už v první třetině, kterou zvládli v poměru 3:0. Vítězné tažení FBC Liberec sledovalo na tribunách skvělých 306 diváků.

FBC Liberec – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

O úvodní pohyb skóre se postarala liberecká dvojice Jakub Faksa – Vojtěch Wiener. První jmenovaný si nejprve ve čtvrté minutě vyběhl po nahrávce domácího kapitána do střelecké pozice a umístil balonek k tyči. Následně si oba v přesilovce vyměnili role a Wiener zvyšoval na 2:0. Ještě předtím navíc za Křepelkou zacinkala tyčka. Vinohrady mohly snížit také v početní výhodě, ale Chladovi pomohlo břevno. Už na 3:0 zvyšoval v 16. minutě zblízka Janeček.

Ve vyrovnané druhé části nejprve snížili hosté z metropole. Povedeným lobem se o to postaral Ondřej Plíhal a brzy na to pomohla jinak dobře chytajícímu libereckému gólmanovi i konstrukce. O návrat Severočechů do třígólového náskoku se postaral zblízka Jakub Kopecký. V posledním dějství si Liberec zkušeně pohlídal svoje vítězství, když 15 minut dobře hrál s míčkem a nepouštěl soupeře do vyložených šancí. Hostům nepomohla ani hra bez brankáře, takže Liberec po kosmetických úpravách skóre vyhrál 5:2.

Severočeši tak uzmuli v sérii první bod a sérii mohou rozhodnou ve čtvrtek v Praze, kdy do druhého duelu vyběhnout od 18:00. Zápas můžete sledovat na videoplatformě www.ceskyflorbal.tv nebo na novém sportovním kanálu Sporty TV. V případně čtvrteční porážky je na rozhodující třetí duel naplánován na sobotu 9.3. od 18:00 na hale Dukla Liberec.

Ohlasy: odkaz
Highlights: odkaz
Fotogalerie: odkaz