06.09.2022 - Redakce

Liberec má skalp Tatranu! Nyní přijde start Superligy

Důležité utkání před začátkem Livesport Superligy měli možnost vidět všichni fanoušci FBC Liberec. Zápas rozhodoval o vítězi pohárové skupiny CV. Zároveň vítězný celek se může radovat z lepšího postavení do play-off fáze Poháru Českého florbalu.

FBC Liberec vs. Tatran Střešovice 7:1 (0:0,2:0,5:1)

První třetina utkání přinesla poměrně opatrný florbal. Napovídá tomu i skóre 0:0, které svítilo po konci úvodní dvacetiminutovky. Největší šanci měl hostující celek, protože mu rozhodčí dovolili jet samostatný nájezd. Tatranský Meliš domácího brankáře Mücka nepřekonal, a jak již bylo řečeno, aby týmy mířily do šatny za nerozhodného stavu.

Poprvé se radovali domácí. Faksa zužitkoval střelu ze standardní situace a prostřelil výborného brankáře Kříže. Poté měl soupeř výbornou možnost vyrovnat, ale přesilovou hru nevyužil. Navíc si nepohlídal Stránského, jenž zvýšil na 2:0. Za dvoubrankového stavu odešly oba celky do šatny.

Až třetí třetina přinesla očekávaný tlak střešovického Tatranu. Ten začal napadat libereckou rozehrávku a dokázal si tvořit i výraznější šance. V čase 51:19 se zužitkoval střelu Čermák a snížil na 2:1. Od té doby následovala pasáž, kdy Severočeši nastartovali brankostroj a pěti branky rázně rozhodli o vítězi tohoto střetnutí. O dvě branky se postral Valeš, další tři a celkově čtyři trefy zaznamenal Stránský.

FBC Liberec tak zakončilo letní přípravu skalpem Tatranu Střešovice a vyhrál svoji skupinu CV ve vrcholové části Poháru Českého florbalu. Toto utkání navíc může sloužit jako skvělá pozvánka na start Livesport Superligy, kterou elitní tým FBC Liberec rozehraje v neděli na palubovce pražské Sparty. V domácím prostředí se svěřenci Zdeňka Skružného představí 18.9.2022 proti Sokolu Pardubice.

Fotogalerie: odkaz zde