03.01.2021 - Redakce

Liberec na body proti Bohemians těsně nedosáhl.

Vstup do nového roku 2021 mužům FBC Liberec nevyšel. Po dlouho vyrovnaném průběhu utkání rozhodl hostující tým až v 58. minutě, kdy dokázal vstřelit rozdílový gól. Na tuto branku liberečtí už nenašli odpověď a prohráli v poměru 5:7

FBC Liberec vs. FBŠ Bohemians 5:7 (1:1,1:2,3:4)

Poprvé od vítězného utkání ve Vítkovicích nastoupil do libereckého brankoviště Ivan Ponomarev. V úvodu zápasu musel čelit několika ostrým střelám z hole Pěničky. Po úvodní části utkání se hra vyrovnala a Liberec poprvé uzmul vedení na svoji stranu. Z brankoviště se prosadil Jan Baudisch. V probíhající první třetině oba týmy nakupily několik šancí a jen dobré zákroky brankářů držely stav 1:0. Nicméně vedení do přestávky Liberec neudržel. Valeš neuhlídal svého hráče a hostující celek z povedeně nacvičené standardky vyrovnal. 1:1.

I podruhé v zápase se domácí radovali z jednogólového vedení. Janeček v brejkové situaci předložil míček Stránskému, který přehodil Michajloviče. Od vyrovnání z hole Dobisíka v čase 31:47 začali rozhodčí poměrně často vylučovat. Svůj trest si musel odsedět hostující Šárka, na kterého navázal dvakrát domácí Kopecký. Hru v netradičních počtech zvládli lépe klokani, a když Buršík prostřelil Ponomareva, zvýšil na 3:2. Za tohoto stavu odcházely oba týmy do šaten.

Domácí celek se ztraceným vedením nenechal rozhodit a do třetí periody předvedl famózní vstup. O další překlopení stavu se postarali Kopecký a Dlesk. 4:3. Důležitý moment přišel v čase 46:09, kdy za hru na zemi byl vyloučen domácí hráč. S přesilovou hrou si tým Michala Jedličky poradil na výbornou. Střelou po zemi vyrovnal Šárka. Aby toho nebylo málo, tak v čase 49:13 využil zaváhání obrany junior Vojtíšek a znovu dodal vedení na stranu Bohemians. Závěrečná třetina byla poměrně divoká. Vyrovnat se domácímu týmu povedlo v čase 55:30. Druhou branku do zápisu přidal Šimon Stránský. Nutno říci, že tento stav, který by zaručoval body oběma týmům nevydržel. Zelenobílý celek využil díky střele Maliče další přesilovou hru. Na branku v čase 57:04 už svěřenci Zdeňka Skružného nedokázali zareagovat a při hře bez brankáře dostali branku na 5:7.

K dalšímu utkání vyběhne elitní tým FBC Liberec už za týden. V sobotu 9.1. nastoupí proti pražské Spartě, o den později se v domácím zápase střetne se Sokolem Královské Vinohrady. Obě utkání budete opět moci sledovat na stránce www.tvcom.cz.