Aktuální zprávy
11.12.2022 - Redakce

Liberec neporazil Bohemians ani napodruhé

Mužský tým FBC Liberec vyzval pražského soupeře FBŠ Bohemians v krátké době už podruhé. Liberečtí florbalisté chtěli vyřazení zelenobílému celku oplatit, ale to se nepovedlo. Soupeř v celém zápase vedl a zaslouženě vyhrál. Více v reportáži.

FBC Liberec vs. FBŠ Bohemians 5:10

Bohemians nakročili k výhře již v první periodě, kdy se prosadili Pavel Čihák a Matúš Gajdoš. Nutno říci, že Liberec měl v úvodní třetině mnoho šancí, včetně trestného střílení, který bohužel pro domácí Stránský nevyužil. Ve druhé periodě se Liberec přiblížil na kontaktní rozdíl. O premiérové branky v zápase se postral Macháč a taky Smutný. Přesně v polovině zápasu, tedy ve 30. minutě ale klokani znovu utekli do vyššího náskoku a ten už nepustili, ačkoliv na konci druhé třetiny a začátku třetí třetiny snížili na rozdíl dvou branek Jakub Kárník a Michal Václavík, který brankáře Hyršla prostřelil od půlící čáry. Ve zbytku zápasu si hostující Bohemians zkušeně výsledek pohlídali a na konečných 10:5 skóre završil Filip Forman střelou do odkryté branky. O zásah už pouze upravující skóre ze strany libereckých se postaral nejproduktivnější hráč Šimon Stránský. Bohemians tak berou tři body do tabulky a na domácí Severočechy nezbyl ani bod.