12.01.2023 - Redakce

Liberec neudržel vysoké vedení a v derby padl!

Severočeši vstoupili do utkání skvěle. I přes vysoce vyhranou první třetinu v poměru 5:1 si z České Lípy neodvezl ani bod. Více v naší pozápasové reportáži.

FBC 4CLEAN Česká Lípa - FBC Liberec 8:7 (1:5, 4:1, 3:1)

První perioda souboje o osmé místo tabulky byla jednoznačná záležitost Liberce, který se dvakrát dostal do pohodlného čtyřbrankového vedení. Pokud si ale někdo myslel, že zde zápas končí, tak se velmi zmýlil! Ve druhé třetině totiž Česká Lípa předvedla skvělý návrat a čtyřmi brankami se dostala až na kontaktní rozdíl 5:6. To ale nebylo zdaleka všechno. Domácí výběr totiž na svůj skvělý výkon navázal také v závěrečné dvacetiminutovce, kdy se po trefách Radka Krajcigra a Václava Vavrušky dokonce dostal do vedení 8:7 a z této divoké přestřelky tak vyšel jako vítěz právě on. Celkový počet patnácti gólů - tolik jich v tomto souboji muselo padnout, aby Livesport Superliga poznala aktuální osmý celek tabulky, kterým se po skvělém obratu stala Česká Lípa.

Branky: 8. Jakub Mádlo, 10. Šimon Stránský, 12. Jan Baudisch, 14. Adam Balatka, 15. Vojtěch Wiener, 30. Vojtěch Wiener, 48. Šimon Stránský

Nyní čeká liberecké florbalisty "víkendové" volno. K dalšímu zápasu nastoupí 22. ledna. V domácím prostředí přivítají PSG Panthers Otrokovice.