Aktuální zprávy
25.11.2021 - Redakce

Liberec nezvládl koncovku a vyrovnané utkání s Tatranem prohrál.

Liberečtí florbalisté nastoupili do posledního utkání před reprezentačním pauza na palubovce sportovní haly Řepy, která je domovem Tatranu Střešovice. Liberec ve třetí třetině dotáhl skóre na 4:4, ale kvůli nezvládnuté koncovce prohrál 4:8.

Tatran Střešovice vs. FBC Liberec 8:4 (1:1,3:1,4:2)

Liberec nastoupil do utkání pouze s dvěma formacemi, které se pravidělně točili. I proto velký prostor ve hře dostali všichni nejproduktivnější hráči Severočechů. Ze začátku bylo utkání velmi opatrné, ale první branku vstřelili domácí hráči, po krásné křižné nahrávce se prosadil mladíček Eliáš. Odpověď si přichystala formace v čele se skvěle hrající Wienerem a Smutným. O branku se postaral prvně jmenovaný hráč Liberce. 

Do druhé třetiny Tatran postavil i navrátilce a reprezentanta Marka Beneše, jenž posílil první formaci Tatranu. Ve druhé periodě měli více ze hry domácí. Ty ale dlouho držel na uzdě hostující brankář Mück. Bohužel nestačil na dorážku Piskáčka a střelu Kolíska, který ve 37. minutě poslal Tatran do dvoubrankového vedení. Rychlé snížení přišlo z hole Filipa Smutného. Ten dostal míček po zemi za brankovou čáru. To nebylo vše. Bláznivou koncovku završil Tatran Střešovice brankou v poslední minutě druhé třetiny. Po čtyřiceti minutách svítilo nepříznivé skóre 4:2 pro pražský celek. 

Motivovaní Severočeši předvedli výborný vstup do závěrečné třetiny. Za dvě minuty vyrovnali na 4:4 a muselo se začínat od nuly. O branky se postal Wiener a Smutný. Vyrovnaný stav utkání dlouho nevydržel. V čase 50:11 zvýšil Havlas ve vlasním oslabení už na 6:4. V závěrečným minutách nevyšel ani nápor Liberce a Tatran si zkušeně pohlídal koncovku utkání. 

FBC Liberec si po 17. kole drží devátou příčku v tabulce Livesport Superligy. Nyní čeká svěřence Zdeňka Skružného třítýdenní pauza, kterou vyplní mužské MS konané ve finských Helsinkách. Do hry se vrátí elitní tým FBC Liberec 17.12 a 19.12., kdy v domácím prostředí přívítají FBC Ostrava a FBC Česká Lípa.