Aktuální zprávy
18.02.2019 - Redakce

Liberec podlehl Otrokovicím a zkomplikoval si bitvu o play-off!

Předposlední kolo Tipsport Superligy nabídlo několik důležitých bitev o pozice v tabulce nejvyšší florbalové soutěže. Mladá Boleslav hrála se Spartou Praha o čelo tabulky. Liberečtí s Panthers Otrokovice o play-off. Několik důležitých bitev se odehrálo i o přímé udržení. FBC Liberec v zápase tahalo za kratší konec a po nepříznivé třetí třetině podlehlo 3:9.

Panthers Otrokovice vs. FBC Liberec 9:3 (2:1, 3:2, 4:0)

Aktivní vstup do zápasu přinesl Liberci obrovskou šanci Kroupy, který nedokázal prostřelit Michajloviče. Ihned střídání poté, byl nešťastně vyloučen Marek za vysokou hůl. Domácí přesilovou hru využili, když Vaníčka prostřelil Kostka. V následujících minutách opět mělo FBC Liberec několik šancí, bohužel Michajlovič, vždy úspěšně zasáhl. Vyrovnání přišlo v čase 14:42. Ferdan dorazil nepovedené zakončení Valeše. Ledovou sprchu pustili otrokovičtí těsně před koncem 1. třetiny. Brejkovou situaci zakončil po zemi Jurčík.

Po výměně stran FBC Liberec opět ukázalo „klasický“ herní výpadek. Otrokovičtí potrestali chyby v liberecké obraně a rázem byl stav utkání 5:1. Za domácí se prosadili dvakrát Kittel a Vykopal. Ve zbytku třetiny dokázal ztracené sebevědomí. Nejprve se prosadil junior Lhota a vzápětí snižoval na 3:5 Valeš. Další výraznou šanci měl i Balatka, který netrefil prázdnou bránu. Poslední výrazná událost druhé třetiny bylo vyloučení Baudische v čase 38:01.

Definitivní rozhodnutí zápasu přišlo už zkraje závěrečné periody. Kvapil zvyšoval už na 6:3. Ve zbytku třetiny mohli diváci v zaplněné hale vidět jasnou podívanou. Liberečtí byli v útoku bezzubí a Panteři bezchybně využívali nabídnuté příležitosti. Konečné skóre se zastavilo na stavu 9:3 pro Otrokovice.

Branky: Ferdan, Lhota, Valeš

V posledním kole základní části narazí liberečtí na Mladou Boleslav. Pokud Severočeši chtějí udržet postavení v play-off musí buď bodovat proti Technologům nebo doufat v zaváhání FbŠ Bohemias proti týmu SKV. Úvodní buly bude vhozeno 24.2.2019 v 17:00 na hale Dukly.