Aktuální zprávy
18.11.2021 - Redakce

Liberec podlehl v utkání na Spartě.

Čtvrteční večer nabídnul divákům v pražské UNYP Aréně souboj mezi celky ACEMA Sparta Praha a FBC Liberec. V zápase si domácí tým neustále držel pohodlný náskok a zaslouženě došel k vítězství. Liberci po prohře 5:8 patří 9. příčka v tabulce Livesport Superligy

ACEMA Sparta Praha vs FBC Liberec 8:5 (2:1, 4:2, 2:2)

Do zápasu mohl trenér Zdeněk Skružný nasadit navrátilce do sestavy v podobě Petra Kološe, Matěje Klucha a Tomáše Dleska, premiérový zápas si navíc připsal junior Jakub Horník. Ani s těmito posilami se nedařilo, vstup do utkání měla Sparta. Do sítě Mücka zapadla tečovaná střela Kolstrunka. Liberec poté dostal výhodu přesilové hry, kterou zužitkoval svým prvním gólem v zápase Filip Smutný. Avšak vyrovnaný stav neplatil dlouho. Vedení Spartě vrátil opět Kolstrunk a stav po první části byl tedy 2:1 pro domácí.

Vstup jako z hororu předvedl Liberec ve druhé třetině. Tři góly běhěm tří minut znamenaly stav 5:1 a s Libercem to vůbec nevypadalo dobře. Trenér Skružný musel sáhnout po oddechovém čase a stáhl hru na dvě pětice. To neslo ovoce, nejdříve po přihrávce Stránského zakončoval Ferdan a následně snižoval Wiener. S lepší náladou do šaten muži nešli. Na konci třetiny inkasovali branku ve vlastní přesilovce a Sparta opět odskočila do tříbrankového vedení.

Ve třetí části Liberec rychle snížil. Nahrávku Wienera zužitkoval Valeš, ale to bylo bohužel ze strany Liberce vše. Sparta dvěmi góly navýšila svůj náskok a pohodlně kráčela ke třem bodům. Kosmetickou úpravu škóre zařídil ještě Smutný po nahrávce Wienera. 

Protrhnout dvouzápasovou sérii proher bude chtít Liberec v neděli 21.11.2021 od 17:00 proti Vinohradům.