Aktuální zprávy
29.09.2021 - Redakce

Liberec porazil v televizní derby Lípu a bere další tři body!

FBC Liberec v televizním derby musel otáčet velmi nepříznivý stav, když v první periodě prohrával už o tři branky. Postupem času se Liberec dostal i do vedení a zaslouženě dotáhl zápas k tříbodovému vítězství. Více v naší reportáži.

FBC 4CLEAN Česká Lípa vs. FBC Liberec 4:8 (3:1, 0:3, 1:4)
Jak již bylo napsáno, tak liberečtí nevstoupili do utkání dobře. Už v 6. minutě prohrávali o dvě branky, a to přes fakt, že měli několik výrazných šancí. Nejhorší moment tým Zdeňka Skružného teprve čekal. Tříbrankové vedení domácích vystřelil kanonýr Ekl. Tímto stavem první perioda neskončila, protože si gólový účet v utkání otevřel Šimon Stránský.
Ve druhé třetině se míček dostal více na hůl Liberce. Ke zvýšení tlaku přispělo i stažení sestavy do dvou formací. Tento trenérský akt začal vycházet a v čase 26:28 snížil Smutný. Do konce prostřední části se z branky radoval Liberec ještě dvakrát. Nejdříve po krásné kombinace vyrovnal Klucho, a vedení zajistil svým druhým gólem Stránský.
Hlavně domácí celek podporovala skvělé publikum, které utichlo v čase 48:49, kdy Stránský dovršil z trestního střílení hattrick. Pátá branka Liberce se v pozdějším průběhu ukázala jako vítězná. Nicméně závěr utkání přinesl drama, protože na rozdíl jediné branky snížil z přesilové hře Slaný. Definitivní klid na stranu FBC Liberec zařídil Kopecký, který neměl problém trefit míček do odkryté brány. Poslední dva úspěšné zásahy přišly z hole Wienera a Stránského, jenž si připsal už 5. bod v utkání!
Výhra 8:4 nad rivalem z České Lípy posunula elitní tým na 7. místo a zisk 8 bodů jim dodává místo ve středu tabulky. Do dalšího utkání nastoupí „A“ družstvo už v neděli, kdy se na domácí palubovce pokusí vyhrát nad Otrokovicemi. Utkání začíná v 18:30 na hale Dukla Liberec.