22.09.2023 - Redakce

Liberec před skvělou kulisou porazil Lípu a bere tři body!

Páteční dopoledne patřilo celkům FBC Liberec a FBC 4CLEAN Česká Lípa. V netradičním dopoledním čase vytvořili skvělou kulisu žáci libereckých škol, kteří sledovali výhru 8:5 pro domácí Liberec. Více v naší reportáži.

FBC Liberec vs. FBC 4CLEAN Česká Lípa (2:1,3:2,3:2)

V úvodu zápasu chtěly oba celky kontrolovat hru, což zapříčinilo i nepříliš vysoké tempo zápasu. Na první branku si téměř 500 diváků muselo počkat až do 11. minuty, kdy se prosadil junior Dolejš. Po 44 sekundách následoval protiútok, který Lípa zužitkovala a vyrovnala. První perioda ale remízou neskončila. Dvanáct vteřin před sirénou rozvlnil síť Marek Korych, jenž dorazil střelu Kopeckého.

V prostřední periodě liberečtí na hřišti dominovali. Zaslouženě se dostali do vedení 5:2 a navíc měli k dispozici přesilovou hru. Tou své vedení nenavýšili, a navíc soupeř trestal v oslabení. Po 40 minutách sledovali diváci hru se skóre 5:3. O zásahy FBC Liberec se podělili Smutný, Korych a z dorážky Jakub Mádlo.

V závěrečné dvacetiminutovce si svěřenci Petra Kološe a Matěje Klucha nejprve zkomplikovali zápas, když neuhlídali mladého Pekárka snižujícího na 4:5 z pohledu hostů. Jako reakce na tento stav stáhly oba celky svoji sestavu na dvě pětice, což více vyhovovalo Liberci. Pojistku v závěrečných minutách přidali Ferdan, Wiener a osmý gól si připsal oslavenec Smutný.

Vítězstvím 8:5 si Severočeši připsali druhou výhru v ročníku a po třech kolech mají na svém kontě 6 bodů. V následujícím týdnu se představí elitní tým na palubovce Tatranu Střešovice a Karlových Varů. V domácím prostředí haly Dukly se opět sejdou 8. 10., kdy v 15:00 vyzvou pražského nováčka Butchis.

Highlights: odkaz
Fotogalerie: odkaz