25.10.2021 - Redakce

Liberec předčil Pardubice a za výhru 8:4 bere tři body!

Fantastická kulisa, dohnala elitní tým Liberce k zisku tří důležitých bodů. Výhra se zrodila především díky povedené druhé třetině, po které drželi svěřenci Zdeňka Skružného náskok 5:3. FBC Liberec si po zvládnutém zápase s Pardubicemi odnáší výhru v poměru 8:4.

FBC Liberec vs. Sokoli Pardubice 8:4 (1:1, 4:2,2:1)
Zatím nejpočetnější divácká kulisa v této sezoně přivítala oba celky na hrací ploše. Diváci poprvé utichli v 7. minutě, kdy rychlý protiútok proměnil pardubický Velc. Následovala dlouhá pasáž, ve které dominoval reprezentační brankář soupeře Martin Haleš. Toho dokázal prostřelit až Radek Valeš, který tímto momentem načal povedený večer. Stavem 1:1 i skončila první třetina.
Druhá perioda přinesla mnoho branek. Misky vah rychle překlonil svým druhým gólem v utkání Valeš, když zakončil ukázkový brejk po ose Wiener - Smutný - Valeš. Liberecká nadvláda nad utkáním  pokračovala i nadále. Dvoubrankový náskok zajistil střelou do odkryté brány Stránský. 3:1. Nejproduktivnější liberecký hráč předvedl skvělou akci v 37. minutě. Prokličkoval přes několik obránců a své sólo zakončil pod tělem brankáře Haleš. Od času 37:46 padly v prostřední části ještě tři branky. Dvě z nich zajistili hostující hráči a klid na liberecké hole dodal mladíček Wiener.
Do třetí třetiny vstoupili hostující hráči velmi aktivně. Napadali libereckou rozehrávku a obránci domácích měli poměrně dost problémů. Ty rychle utnul svým třetím gólem Valeš a kromě navýšení vedení zkompletoval i hattrick. Svým třígólový večer přidal i Šimon Stránský v čase 45:31. Tuto branku fantasticky připravil křídelník Prokop Ferdan. V posledních minutách utkání dokázali Pardubice snížit pouze šťastnou trefou. Výrazný podíl na klidném konci utkání má i brankář Petr Chlad, který po celou dobu zápasu předváděl fantastický výkon. Kosmetickou tečku a definitivní stav 8:4 pro barvy FBC Liberec zajistil brankou do prázdné svatyně Wiener.
Florbalisté FBC Liberec po osmigólovém večeru získali důležité tři body a dostali se na 14 získaných bodů. Základní část Livesport Superligy bude v tomto týdnu pokračovat i nadále. Severočechy čekají dvě těžká utkání s FbŠ Bohemians a 1. SC Tempish Vítkovice. Právě Vítkovice přivítají muži v neděli ve sportovní hale Dukla Liberec. Utkání začíná v 17:00.